Daržinėje siautėjusi ugnis naikino šieno ritinius

Plungės PGT nuo­trau­ka
Ug­nia­ge­siai gaisrą ge­si­no il­gas va­lan­das
Ketvirtadienio rytą, apie 11 valandą, net šešios Plungės, Žlibinų, Alsėdžių, Rietavo, Telšių ir Žarėnų (Telšių r.) gaisrinės mašinos lėkė į Žlibinus – ten degė medinė daržinė, kurioje buvo sukrauta apie 1000 ritinių šieno. Gaisrui užgesinti prireikė pusę paros, nors ir penktadienį ugniagesiai dar darbavosi gaisravietėje.

Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus „Žemaičiui“ sakė, kad prie pat užsidegusios daržinės yra Žlibinų žemės ūkio bendrovės grūdų sandėlis. Ugnis buvo persimetusi ir ant šio pastato stogo, tačiau liepsnas suspėta užgesinti joms dar neįsismarkavus ir sandėlio neapėmus.

Spėjama, kad gaisras daržinėje galėjo kilti perkaitus šienui. „Tai – savaiminis užsidegimas“, – sakė M. Pronckus.

Ugniagesiams atvažiavus prie daržinės ši jau degė atvira liepsna. Teko pastate skubiai atjungti elektrą. Nepaisant gausiai liejamo vandens, daržinė suliepsnojo. Sudegė ir dalis joje buvusio šieno, kita dalis apdegė ar buvo supilta vandeniu.

Pasak viršininko, pastatas priklausė trims savininkams, tačiau daugiausiai šieno čia laikė tik vienas jų – jis labiausiai ir nukentėjo. M. Pronckus abejojo, ar pastatas galėjo būti draustas, mat jis – senas.

Vienas daržinės savininkų, ūkininkas, krautuvu padėjo perkrauti rūkstančius šieno ritinius. Jiems išvežti buvo pasitelktas ir antras krautuvas.

Sudegęs šienas vežamas išversti į laukus, kur jam beliks supūti. Vėliau trąša virtusį šieną apars.