
Naujausios
Apie tai, kaip pernai keitėsi dirbančiųjų Savivaldybės administracijoje skaičius, kalbėta praėjusią savaitę posėdžiaujant Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetui. Informaciją pristačiusi Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Ilona Meškauskienė kalbėjo, kad šiuo metu Savivaldybės administracijoje dirba 256 darbuotojai, iš jų 99 – valstybės tarnautojai ir 157 dirbantys pagal darbo sutartis. Pačioje savivaldybės administracijoje dirba 111 asmenų, likusieji 145 – seniūnijose.
Šiuo metu Tarybos sprendimu nustatytas didžiausias leistina pareigybių skaičius yra 249, nors dar praėjusių metų sausį šis skaičius siekė 244. Kodėl prireikė jį didinti?
Pernai seniūnijose įsteigti net trys etatai (du kiemsargio ir 1-as valytojo) uždarytoms Stalgėnų ir Stanelių mokykloms bei jų teritorijoms prižiūrėti, šienauti ir tvarkyti. Taip pat įsteigta nauja vyriausiojo inžinierius pareigybė, o šiemet Savivaldybės administracija nutarė savo komandą pastiprinti dar ir viešųjų ryšių specialistu, kuris bus reikalingas naujai kuriamam Kultūros ir komunikacijos skyriui.
Tiesa, I. Meškauskienė pabrėžė, kad ne visos įsteigtos pareigybės yra užimtos, mat kai kurioms niekaip nesiseka rasti tinkamų specialistų. Tuo klausimu ypač nuskriaustas Vietos ūkio skyrius. Nerandama pastiprinimo ir Teritorijų planavimo ir architektūros skyriui, taip pat ieškoma Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėjo.
Komiteto nariams pasiteiravus, kodėl nepavyksta pritraukti jaunų specialistų, Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas kalbėjo, kad koją kiša su verslu negalintys konkuruoti valstybės tarnautojų atlyginimai.
„Be to, tokiuose konkursuose dalyvaujantys pretendentai dažnai nesurenka net minimalaus balų skaičiaus. Dėl to konkursai ir neįvyksta. Tenka skelbti pakartotinai, tada dar mažiau pretendentų sulaukiam“, – priežastis vardino M. Kaunas.
Pasak jo, tai – ne tik Plungės problema. Didieji miestai su tuo gal ir nesusiduria, o regioninės savivaldybės esą visos vargsta. „Sunku prisitraukti specialistus už gal ir ne tokį tinkamą atlyginimą. Jaunimas nori viską gauti čia ir dabar...“ – pridūrė direktorius.
Tą patvirtina ir Savivaldybėje dirbančiųjų amžiaus vidurkis – 49 metai (vyriausiajam darbuotojui – net 77 metai). Įdomi ir ta detalė, kad Savivaldybėje „karaliauja“ moterys – jų yra net 74 procentai.