
Naujausios
Tą ir padarėme. Nuvykę minėtuoju adresu patys pamatėme, kad keliukas, nusidriekęs palei V. Mačernio gatvės 6-uoju numeriu pažymėtą daugiabutį namą, atrodo išties nekaip: duobių – it prisėta, jas semia vanduo, asfaltas vietomis ištrupėjęs.
Išvydę teritoriją prie daugiabučio fotografuojančius žurnalistus, praeiviai juokavo: jei nori už dyką pasitikrinti mašinos važiuoklę, gali tai padaryti čia. Tą patį kalbėjo ir į redakciją skambinusi plungiškė. Pasak jos, tik laiko klausimas, kada šis keliukas dėl vis didėjančių ir gilėjančių duobių apskritai taps nepravažiuojamas.
„Mes nebežinome, ką daryti. Ir niekam tai nerūpi. Dar pernai prašydami pagalbos kreipėmės į Plungės miesto seniūniją. Bet buvo atsakyta, kad jiems nepriklauso tvarkyti daugiabučių kiemų. Klydome manę, jog pagalbos ranką išties ir namą administruojanti savivaldybės įmonė „Plungės būstas“, – pasakojo plungiškė.
Ji prisiminė, kad maždaug prieš metus duobes kažkas buvo palyginę, bet netrukus jos vėl „prasižiojo“.
Situacija – išties nepavydėtina. Juk kasdien važinėdamas tarsi per kopėčias gali net naujausią mašiną nuvaryti „nuo kojų“, o riedėdamas su senesne – ir be ratų likti. Bet nejaugi gyventojams nekilo minčių per renovaciją subjaurotą įvažą pasiremontuoti bendromis jėgomis?
Skambinusi moteris sakė, jog ir tokia galimybė ne kartą svarstyta. Esą jaunesni namo gyventojai kaip ir sutiktų susidėti, kad būtų galima tą keliuką patvarkyti. Bėda – pensininkai, kurie tikina nežadantys kišti pinigų į jiems nereikalingą vietą. Neva jie mašinų neturi, tad ir keliuko problemos jiems – neaktualios. „Bet juk pas juos atvažiuoja vaikai, anūkai“, – tokiu požiūriu stebėjosi skambinusioji.
Apie V. Mačernio gatvės 6-ojo namo problemą papasakojome „Plungės būsto“ direktoriui Audriui Šapalui. Jis patikino pirmą kartą išgirdęs apie šią bėdą. Esą skundų dėl to nesulaukta nei anksčiau, nei paskutiniu metu. Vis dėlto, netgi jei jų ir būtų buvę, įmonė nebūtų galėjusi pagelbėti. Jos rūpesčiu tik dukart per metus atliekamas kiemų sanitarinis valymas, pjaunama žolė, renkamos šiukšlės. „Duobių lyginti mums nepriklauso“, – sakė A. Šapalas.
Direktorius užsiminė, kad keliukui tvarkyti lėšų galima gauti iš Savivaldybės biudžeto. Ji dengia 20 procentų reikalingos sumos. Likę pinigai – iš gyventojų kišenės. Tik tam turi pritarti daugiau nei pusė daugiabučio namo gyventojų (reikia surinkti 55-is procentus visų gyventojų parašų).
Tik prieš kreipiantis į Savivaldybę, pasak A. Šapalo, būtina atlikti tos teritorijos kadastrinius matavimus. Juos užsakyti gali ir „Plungės būstas“, sulaukęs tokio pageidavimo iš gyventojų. O atlikus visas su kadastriniais matavimais susijusias procedūras, bus galima „belstis“ ir į Savivaldybės duris.
Tad pirmiausia direktorius ragina V. Mačernio g. 6-ojo namo gyventojų atstovą užsukti į „Plungės būstą“, kuris padės žengti pirmąjį žingsnį jų bėdos sprendimo link.