3 patarimai, kaip įrengti savo svajonių virtuvę

Asociatyvi nuotrauka
Virtuvė – dažnai vadinama namų branduoliu, kuriame susiburia tiek šeima, tiek užsukę svečiai. Šioje erdvėje ne tik gaminamas maistas, bet ir leidžiamas laikas drauge. Atsižvelgiant į tai, svarbu, kad virtuvės zona būtų ir funkcionali, ir stilinga. Straipsnyje pateikiami 3 patarimai, kurie leis įrengti svajonių virtuvę.

1. Susikurkite detalų planą

Norint, kad virtuvės baldų komplektavimas vyktų sklandžiai, reikia jam tinkamai pasiruošti. Pirmiausia sudarykite sąrašą daiktų, kuriuos jau turite ir ketinate įsigyti. Turėdami prieš akis daiktų sąrašą, pradėkite kurti detalų planą – nubraižykite virtuvės zonos planą iš viršaus. Siekdami įrengti funkcionalią virtuvę, suskirstykite ją 5 funkcines zonas:

1. maisto laikymas;
2. valymo priemonių sandėliavimas;
3. indų ir stalo įrankių sandėliavimas;
4. puodų, keptuvių laikymas
5. maisto ruošimas.

Skirtingas zonas išskirkite kitomis spalvomis ar raštais. Atsižvelgdami į sąrašą, vienoms zonoms skirkite daugiau vietos, o kitoms – mažiau. Be to, būtinai nuspręskite, kurioje vietoje bus viryklė, šaldytuvas ir kriauklė. Kruopščiai sudarytas planas palengvins realų erdvės įsivaizdavimą.

2. Nusistatykite aiškų biudžetą

Virtuvės baldai dažniausiai būna ilgalaikė investicija, todėl svarbu nusistatyti biudžeto ribas. Turint aiškų biudžeto planą, iš karto tampa aišku, kam galima išleisti daugiau, o kam – mažiau. Planuojant biudžetą, reikia atminti, kad gali atsirasti nenumatytų išlaidų. Be to, biudžetas priklauso nuo to, ar kreipsitės į profesionalus, ar, kiek įmanoma, patys stengsitės savarankiškai sukurti savo svajonių virtuvę.

3. Išsirinkite savo stilių

Rinkdamiesi baldus, įvertinkite ne tik medžiagas, iš kurių yra pagamintas baldas, bet ir formas, spalvas bei kitus dizaino sprendimus. Šiuolaikinės virtuvinės spintelės, stalviršiai neretai gaminami iš laminuotos medžio drožlių plokštės, kitaip dar vadinamos LMDP. Ši medžiaga ne tik stilinga, bet ir atspari drėgmei, įbrėžimams, aukštai temperatūrai, todėl užtikrinamas gaminių patvarumas.

Kurdami savo svajonių virtuvę, atsižvelkite į mėgstamo interjero stiliaus spalvas, tekstūras ir faktūras. Jeigu platus baldų pasirinkimas vargina ir trūksta įkvėpimo, semkitės idėjų internete. Peržiūrėkite patinkančios stilistikos pavyzdžius ir patys kurkite spalvų, tekstūrų bei medžiagų koliažus.

Akivaizdu, virtuvės projektavimas reikalauja kantrybės ir laiko. Atsižvelgę į aukščiau minėtus patarimus, prisidėsite prie sklandaus ir užtikrinto erdvės įrengimo. Svarbiausia – nusistatyti aiškų biudžetą, sukurti detalų planą ir semtis stiliaus idėjų internete. Turėdami aiškią viziją, galėsite mėgautis ne tik praktiška, bet ir stilinga namų erdve.

Užs. Nr. 607