Investavimo platformos – kas tai?

Asociatyvi nuotrauka
Jei galvojate apie galimybę uždirbti pasyvių pajamų iš investavimo, turbūt esate susidūrę su investavimo platformomis – sąlyginai nauju bei moderniu būdu investuoti. Tačiau ar tikrai žinote, kaip jos veikia bei kuo jos skiriasi nuo kitų investavimo būdų?

Šiame straipsnyje kartu su finansinių produktų palyginimo platformos Financer.com Lietuva atstovais trumpai aptarsime investavimo platformas – veikimo principą, pelną, bei galimą riziką.



Veikimo principas – kitoks

    Kalbėdami apie investavimo platformas, Financer atstovai sako, jog šis investavimo būdas ganėtinai stipriai skiriasi nuo kitų, ,,tradicinių’’ investavimo būdų, tokių kaip akcijos ar kiti vertybiniai popieriai.

    Anot pašnekovų, didžiausias skirtumas čia yra tas, jog investuojant per platformą, nėra įgaunamos teisės į finansuojamą projektą – vietoj to, pasirinktam projektui yra suteikiama paskola, kurią šis įsipareigoja grąžinti kartu su palūkanomis.

    Paprastai tariant, investavimo platformos suteikia galimybę tūkstančiams investuotojų kartu finansuoti įvairius projektus, o jų rangovams gauti reikalingą finansavimą.


Mažesnė riziką bei minimali investicija

    Ekspertai teigia, jog platformų veikimo principas suteikia nemažų privalumų tiems, kurie nenori prisiimti didesnės rizikos – dėl to, jog finansuodami projektą asmenys neprisiima visos atsakomybės, bet įpareigoja rangovus sumokėti pelną, investuotojams yra dažnai siūlomos skolos išpirkimo garantijos, jei projekto rangovas nesugebėtų grąžinti lėšų laiku.

    Taip pat, šis sutelktinio finansavimo principas investavimą taip pat padaro ir itin prieinamą – kalbinami ekspertai sako, jog daugumoje platformų investuoti galima vos nuo dešimties eurų. Anot jų, tai yra geras būdas išbandyti investavimo vandenis ir nuspręsti, ar šis uždarbio būdas yra gera priemonė judėti nepriklausomo finansinio gyvenimo link.


Pelno galimybės

Paskutinis aspektas, kuris, be abejonės, yra svarbus kiekvienam investuotojui, yra pelnas. Financer atstovai sako, jog konkretus mokamas pelnas skiriasi tarp skirtingų sektorių bei projektų – pavyzdžiui, įprastai N.T. projektai mokės mažesnę grąžą, o P2P paskolos – didesnę.

    Ekspertų teigimu, investuojant su N.T. platformomis galima tikėtis 8-12% siekiančios grąžos bei ilgesnių grąžinimo terminų, o investuojant į verslo plėtrą, projektus bei paskolas, galima gauti ir 13-16% grąžos.

    Analitikai taip pat sako, jog yra svarbu atsižvelgti ir į kiekvieno projekto rizikos grupę – įvertinti, ar norite patirti didesnę vėlavimo riziką. Kita vertus, įprastai aukštesnės rizikos grupė tuo pačiu reiškia ir didesnę grąžą, tad galutinis sprendimas priklausys nuo jūsų investavimo taktikos.

Užs. Nr. 376 r