KOKIŲ DARBDAVIŲ PAGEIDAUJAMA BALTIJOS ŠALYSE?

Autorių nuotr.
Šiais laikais nieko nebestebina faktas, jog darbo rinkoje ne tik darbdaviai renkasi darbuotojus, bet vyksta ir atvirkštinis veiksmas. Darbo ieškantys asmenys labai atidžiai renkasi būsimus darbdavius, tad ne kiekvienam pasiūliusiam darbą beatodairiškai puola į glėbį. Neseniai buvo vykdyta Baltijos šalyse darbo ieškančių asmenų apklausa, kurioje aiškintasi, kokios turėtų būti potencialaus darbdavio savybės.

 

Kokie trys pagrindiniai veiksniai pirmavo darbo ieškančių asmenų tarpe, renkantis būsimą darbdavį?

Darbo ieškančių asmenų apklausoje buvo pateikti penki variantai, iš kurių tris pagrindinius turėjo pasirinkti jos dalyviai. Suvedus rezultatus paaiškėjo, jog net 90 procentų apklaustųjų pirmas tris vietas skyrė tokius variantus.

Pirmoje vietoje – pozityvi įmonės kultūra ir darbo aplinka, antroje – konkurencingas atlyginimas ir priedai, trečioje – karjeros augimo ir tobulėjimo galimybės. Mažiausiai dėmesio buvo skirta įmonių prekiniam ženklui ir reputacijai bei jų misijos, tikslai ir vertybės.

Kodėl prekinis įmonės ženklas darbo ieškantiems žmonėms nėra svarbiausias dalykas?

Apklaustųjų nuomone, prekinis įmonės ženklas, kai renkiesi darbdavį, nėra itin svarbus. Darbo ieškančiam žmogui svarbiausia yra jo paties gyvenimo kokybė. Jam svarbiausia, kad jis ne tik turėtų darbą, bet ir išlaikytų galimybę į pilnavertį asmeninį gyvenimą, nes darbuotojas nuo įmonės misijų ir jos vidinių vertybių laimingesnis nepasidarys.

Aišku, idealu yra tik tada, kai įmonės misija tiesiogiai yra susieta su dideliu dėmesiu dirbančiųjų asmeninio gyvenimo gerovei kelti. Tad darbo ieškantiems asmenims pats svarbiausias dalykas yra balansas tarp darbo ir asmeninio gyvenimo.

Pozityvia įmonės kultūra yra laikomi tokie darbiniai santykiai, kurie pagrįsti savitarpio pagarba, kai įmonės lyderis yra ne tik stiprus, bet ir demokratiškas, sugebantis įsiklausyti į dirbančiųjų problemas ir padedantis jas spręsti.

Į ką Baltijos šalių darbdaviai, kurie ieško naujų darbuotojų, kreipia dėmesį?

Atsižvelgę į vykusios apklausos rezultatus, darbuotojų ieškantys Baltijos šalių darbdaviai suvokia, jog jų įmonės prekinis ženklas kandidatams į darbo vietas nėra pats svarbiausias dalykas.

Todėl jie puikiai supranta dirbančiųjų lūkesčius ir daro viską, kad pastarųjų asmeninio gyvenimo gerovė neliktų už įmonės vadovo dėmesio ribos. Tad jei svajojate rasti gerą darbą kurioje nors iš Baltijos šalių, jums jį rasti padės internetinė įmonė: https://www.indigroup.lt/.