KUO PATRAUKLI ZAKINTOS SALA?

Asociatyvi nuotrauka
Zakinto sala yra trečioji pagal dydį Jonijos jūroje esanti sala. Joje turistų laukia mieli, originalumą išsaugoję kalnų kaimeliai, įspūdingi paplūdimiai, nuostabūs peizažai. Čia netrūksta vandens sporto ir kitokių pramogų.

 

Kuo pasižymi Navagio paplūdimys?

Šis paplūdimys yra laikomas vienu iš gražiausių Graikijoje. Jame galima pamatyti dalinai smėlio užpustytą laivą. Pats smėlis yra akinamai baltas, o jūros vanduo neišpasakytai žydras. Paplūdimį galima apžiūrėti iš viršaus nuo šalimais dunksančio skardžio. Prie jo galima privažiuoti automobiliu, o paskui eiti pasivaikščioti jo ketera ir žvalgytis į atsivėrusias erdves.
 

Kada geriausia aplankyti Mėlynąsias uolas?


Mėlynosios uolos yra šiaurinėje salos dalyje. Jos tokį pavadinimą gavo todėl, kad jų balkšvus  arkos formos urvus nutvieskia šviesiai mėlyni jūros vandens atšvaitai. Prie šių urvų turistai atplaukia valtimis pasimaudyti ir pasimėgauti nardymo malonumais. Pats tinkamiausias laikas aplankyti Mėlynąsias uolas kuo anksčiau iš ryto, nes tada ryški saulės šviesa ir vandens atspindžiai urvuose sukuria įstabaus grožio vaizdus.
 

Kodėl verta pabuvoti D. Solomo vardo parke?


D. Solomo – Graikijos himno teksto autoriaus garbei pavadintame pušų ir alyvmedžių parke vasarą vyksta intensyvus kultūrinis gyvenimas, nuolat rengiami vaidinimai ir gyvo muzikavimo vakarai. Parkas yra įsikūręs ant Stranio kalvos viršūnės. Iš čia labai puikiai atsiveria vaizdas į apačioje šalia to paties pavadinimo salos sostinės plytintį žavų Bochalio kaimelį ir pačią salos panoramą. Parke yra pastatyta kolona su poeto Solomo biustu. Ji pastatyta toje vietoje, kur kadaise kukmedžio pavėsyje sėdėdamas garsusis poetas sukūrė eiles, kurios paskui tapo Graikijos himnu.
 

Kas Zakinto saloje laukia egzotikos mėgėjų?

Vienas egzotiškiausių užsiėmimų Zakinto saloje yra didžiųjų jūrinių vėžlių stebėjimas, kurie į neįtikėtinai minkšto smėlio paplūdimius atkeliauja pasilepinti saulėkaitoje, paplaukioti stebėtinai skaidriame pakrantės vandenyje. Kadangi Graikija deda visas pastangas, kad būtų išsaugoti šie vėžliai, pietinėje pakrantės pusėje yra draudžiama plaukioti motoriniais laiveliais. Taip pat uždrausti naktiniai skrydžiai į Zakinto salos oro uostą, kad vėžliai būtų apsaugoti nuo lėktuvų keliamo triukšmo. Be to, teritorijos, kuriose renkasi vėžliai, yra atitvertos nuo smalsuolių turistų, tad į šiuos mielus padarus tenka žiūrėti iš atokiau. Jeigu jums kilo noras atsidurti šioje saloje greta didžiųjų jūrinių vėžlių, tai bus nesunku padaryti. Skrydžiai į Zakintą vyksta iš Vilniaus oro uosto rudens ir pavasario mėnesiais keleiviams itin palankiomis kainomis. Tad skrydžiui bilietus gali užsisakyti jau dabar. 

Užs. Nr. 426 r