Savaitgalio kelionės: kur nuvykti?

Asociatyvi nuotrauka

 

Atostogų metas su vasara nesibaigia! Tačiau jei išvykti ilgesniam laikui rudenį galimybių neturite ar sudėtinga suderinti su šeimos nariais, trumpos savaitgalio kelionės – kaip tik jums. Kelionių organizatoriai pastebi, jog trumpesnėms kelionėms, kuriose norisi daugiau laiko praleisti svečioje šalyje, atrasti nematytas vietoves, dažniau renkamasi keliones lėktuvu negu nuosavu automobiliu. Į netolimas keliones skrydžiai užtrunka mažai laiko, o ir krypčių pasirinkimas džiugina.

Jeigu svarstote apie keliones su šeimos nariais rudenį, piniginę gali tekti atverti plačiau. Pritrūkus santaupų, gaukite pasiūlymą internetu ir sužinokite daugiau informacijos apie brangiau kainuojančių paslaugų finansavimą. Metas planuoti kelionę!

Trumpas skrydis – daugiau laiko pažinimui

Pavasario pabaigoje pigių oro linijų bendrovė lietuviams pasiūlė keliones į kaimyninės Lenkijos sostinę – Varšuvą. Tiesa, šiuo metu skrydžiai vykdomi iš Kauno oro uosto. Anksčiau iki šio miesto tiesioginių skrydžių nebuvo, keliautojai rinkdavosi važiavimą autobusais arba nuosavu automobiliu, kuris užtrukdavo mažiausiai 6 valandas, priklausomai nuo sustojimų kiekio. Skrendant lėktuvu, kelionė truks vos valandą, todėl tai tampa patogesniu pasirinkimu šeimoms, ypač keliaujančioms su mažais vaikais.

Ką nuveikti Varšuvoje? Šiame didmiestyje gausu muziejų, ypač populiarus „Koperniko mokslo centras“, kuriame įdomių eksponatų ir veiklų atranda ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Istorijos mėgėjams rekomenduojama apsilankyti „Polin“ muziejuje, kuriame pasakojama Lenkijos žydų istorija, bei „Varšuvos sukilimo“ muziejuje, kurio plotas siekia net 3 tūkstančius kvadratinių metrų. 800 objektų, daugiau nei pusantro tūkstančio vaizdo, garso įrašų, nuotraukų – besidomintys sukilimų tematika turėtų atrasti bent pusdienį laiko pasivaikščiojimui.

Keliauti Varšuvoje paprasta: čia galime išvysti ne tik lietuviams įprastus autobusus, bet ir metro, tramvajus. Miesto gatvėse – bendro naudojimo elektriniai dviračiai, paspirtukai, kuriais nesunkiai nukeliausite nuo vieno taško iki kito. Mėgstantiems apsipirkti taip pat geros žinios. Varšuvoje veikia ne vienas didelis prekybos centras, kurių viduje galima atrasti begales parduotuvių.

Turintiems daugiau laiko pakeliauti po Lenkiją, kelionių organizatoriai rekomenduoja dienos išvykas į kitus šalies miestus: Krokuvą, Gdanską, Zakopanę. Lenkijoje veikia didžiausias Europoje vandens parkas, todėl vandens pramogas mėgstančioms šeimoms rekomenduojama nepraleisti išvykos į vaikams ir suaugusiems pritaikytą pramogų erdvę.

Kaimyninėje Latvijoje – miesto įžymybės

Iš Vilniaus taip pat galima nuskristi į kaimyninės Latvijos sostinę Rygą. Vienas populiariausių čia esančių objektų – pilis, vadinama miesto įžymybe. Gintaro, nacionalinis muziejai, stačiatikių katedra, įvairios bažnyčios mena istorinius miesto laikus. Šeimoms, keliaujančioms su vaikais, rekomenduojama aplankyti zoologijos sodą, gamtos ir automobilių muziejus, atrakcionų bei nuotykių parkus. Taigi, veiklos kaimyninėje šalyje yra pritaikytos visų skoniui.

Esant palankiam orui, su išsinuomotu automobiliu ar miesto autobusu galima nukeliauti prie jūros. Vienas populiariausių kurortų, kurį yra pamėgę lietuviai – Jūrmalos miestas. Mieste rasite ne tik paplūdimius, bet ir parkus gamtos apsuptyje, vandens parką, muziejų po atviru dangumi. Apgyvendinimo įstaigų Jūrmaloje apstu, tad rasite tiek pritaikytų poilsiui su vaikais, tiek keliaujant vien suaugusiems.

Tam, kad pasirinktoje savaitgalio kryptyje nereikėtų klaidžioti, patariama atlikti nedidelius namų darbus ir tiksliai susiplanuoti kelionės maršrutą, norimas aplankyti vietas. Tai jums padės geriau planuoti laiką ir atstumus, kuriuos norite įveikti. O jeigu kelionės planuose – 2 vienoje šalyje esantys norimi aplankyti miestai, rekomenduojama pasirinkti pora skirtingų viešbučių.

Užs. Nr. 439 r