Virtuvės interjeras 2023-iaisiais: 3 praktiško dekoro idėjos

Asociatyvi nuotrauka
Nauji metai visuomet įkvepia pokyčiams – vieni dairosi naujų veiklų, kiti ieško idėjų, kaip atnaujinti pabodusią aplinką, sukurti erdvėms daugiau gyvybės. Jei ir jums Naujieji reiškia pokyčius namuose, bent nedidelius, turime kelias originalias idėjas. Papasakosime apie virtuvės zonos dekorą – originalų ir, svarbiausia, praktišką. Būtent ši erdvė kelia daugiausia iššūkių stilingas dekoracijas mėgstantiems būstų savininkams. Juk čia nuolat vyksta veiksmas, o sąlygos – ne pačios palankiausios dekoro detalėms: drėgmė, garai, kvapai. Tikime, kad bent kelias šių praktiškų idėjų tikrai galėsite pritaikyti, nepriklausomai nuo pasirinktos interjero stilistikos.

Keptuvės ir puodai?

Keptuves ir puodus esame pripratę slėpti stalčiuose ir sunku įsivaizduoti juos kaip erdvių dekoro dalį. O be reikalo – stilingos keptuvės ir kokybiški puodai gali tapti kuo puikiausia originalios virtuvės dekoracija. Žinoma, tokie sprendimai dažniau matomi atvirose virtuvėse, dvelkiančiose bohemišku, vintažiniu, Provanso, industriniu, rustiniu stiliumi. Čia nerūdijančio plieno keptuvės ir įvairių dydžių puodai kabinami ant sienos šalia viryklės, sudedami ant atvirų lentynų. Beje, itin stilingai šie daiktai atrodo sudėti virtuvės „salelės“ erdviose, atvirose lentynose.

Indai: lėkštės, dubenėliai, stiklinės, puodeliai

Lygiai taip pat eksperimentuoti galite su indų – lėkščių, dubenėlių, stiklinių ir pan. – deriniais. Žinoma, jie turėtų būti dailūs, išsiskirti savo spalvomis, tekstūromis, raštais. Galima atrinkti unikalius, keramikinius kavos puodelius, desertinius dubenėlius, salotines lėkštes – daiktai turi sukurti akcentus, o ne chaosą. Vėlgi, tokie deriniai labiau tinka interjeruose, kuriuose yra daugiau detalių ir nevengiama atvirų lentynų. Jei tai minimalistinis ar japandi interjeras, galite pasirinkti vieną išskirtinį vaisių dubenį, rankų darbo arbatos ąsotėlius ar pan.

Ekologiškos, nišinės priemonės ir kokybiški aksesuarai

Ši praktiška namų zona – neatsiejama nuo buities. Tad kodėl gi nepagalvojus apie kasdien naudojamus daiktus ir priemones, kurie galėtų papildyti virtuvės interjerą? Keli pavyzdžiai įkvėpimui:

• kokybiški muilo ir indų ploviklio dozatoriai;
• unikalių raštų ar tekstūrų virtuvės rankšluosčių deriniai;
• ekologiškas indų ploviklis ir rankų muilas bei kremas;
• medinis indų plovimo šepetys ir ekologiškos kempinės;
• tvirtos lino ar medvilnės šluostės;
• kt.

Nedidelės smulkmenos padaro didelį pokytį. Ekologiškos, kokybiškos priemonės neretai būna originaliose pakuotėse ar induose, jos puošia namus, atskleidžia šiuolaikišką gyventojų požiūrį. O štai tvirtus, natūralių medžiagų rankšluosčius ar šluostes šiandien galite įsigyti įvairiausių spalvų, raštų ir tekstūrų.

Interjero dizaineriai pastebi, kad šiandien erdvėse vis svarbesnis pačių gyventojų atspindys – pomėgiai, stilius, vertybės. Kuriate minimalistinio stiliaus namus, bet vis pasigendate nuotaiką pakeliančių spalvų? Griežtų taisyklių namų kūryboje nėra – drąsiai rinkitės ryškias, eklektiškas lėkštes ar vaisių dubenį. Indų plovimo zonoje nuolat lengvas chaosas, o kas kelis mėnesius atnaujinami vienkartiniai muilo indai neatspindi jūsų noro gyventi tvariau? Įsigykite ekologiškas, akiai maloniose pakuotėse pateiktas priemones ar dozatorius, išraiškingą plovimo šepetį, kilimėlį šlapiems indams sudėti. Tai nedideli akcentai, kurie atneša didelį pokytį, o svarbiausia – sukuria ne tik stilingas, bet ir funkcionalias erdves.

Užs. Nr. 607