Komedija ir tragedija

„Žemaičio“ nuotr.
Seniai tokio gero teatrinio pasirodymo nebuvau matęs. Kad visai nepamirščiau draminių subtilybių, pasistengė politikai, sušaukę neeilinę Seimo sesiją. Kai kas sakė, jog ji kviečiama tam, kad kažkas galėtų pasirodyti. Ir neapsiriko. Pamatėme aukščiausio lygio komediją, kurios pabaiga ir buvo prognozuojama iš karto.

Reikia pripažinti, jog pagrindinių vaidmenų atlikėjai nusipelnė aplodismentų. Aišku, visi jie buvo iš trupės, vadinamos „opozicija“. Svarbiausia, kad spektaklio režisierius liko nuošalyje ir tik spaudos konferencijose pasirodė, kas jis – Saulius Skvernelis. Spektaklio kredo: nesvarbu, kad bėdos aplinkui (išaugusios kainos Lietuvoje, karas Ukrainoje, pedofilijos skandalas Seime ar bent šalia jo), svarbu, jog kelios moteriškės galėjo kažką kažkam kažkodėl pasakyti, nors ir tai reikėtų dar įrodyti...

Tad viskas pasibaigė, kaip ir prognozuota: norimos komisijos ištirti galimą informacijos nutekėjimo skandalėlį sudaryti neprireikė – organizatoriams balsų nepakako. Komisija nebus sudaroma, bet triukšmelis siekiant pasireklamuoti prieš savivaldos rinkimus pavyko. Juk to ir siekta.

Tiesos dėlei turime pasakyti, jog tokia komedija gali turėti ir tęsinį kovo mėnesį, kai Seimas susirinks į pavasario sesiją. To tikrai siekia pagrindiniai atlikėjai: tas pats Saulius ir ta pati Agnė. Ir tik vienas kitas drįsta pasakyti, jog tai turėtų daryti Generalinė prokuratūra, o kai kas net nurodo, neva skandalo užuomazgos gali būti ir Seimo kanceliarijoje, kur, kaip ne kaip, dirba buvusio Seimo nario teta. O juk galėjo ir niekas nenutekėti arba tai bylai visai nėra svarbu... Tad pasijuokėm ir užteks.

Visiškai kitas žanras – įvykiai Turkijoje bei Sirijoje. Galinga gamtos stichija sugriovė ištisus miestus ir kaimus, pražudė dešimtis tūkstančių žmonių, daugybę paliko be pastogės. Tai rimtas smūgis vienai galingiausių regiono valstybių.

Šis žemės drebėjimas parodė, kokie esame bejėgiai prieš gamtos stichijas ir kaip privalome stengtis, kad savo veikla – gamtos išteklių naudojimu, atmosferos teršimu, tarpusavio santykiais, konfliktais bei karu – neprisidėtume prie šių stichijų siautėjimo.

Jei bus kitaip, stebėsime dar didesnę tragediją, kurios pirmąjį veiksmą matome jau dabar.