Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos nuotraukos
Koncertą dovanojo moksleiviai
Praėjusį šeštadienį į Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnaziją rinkosi buvę ir esami moksleiviai, jų tėveliai, dirbusių ir iki šiol dirbančių pedagogų bendruomenė, Savivaldybės ir kitų įstaigų atstovai. Juos sukvietusi priežastis buvo neeilinė – mokykla šventė 105-ąjį gimtadienį. Kartu paminėtos ir Adolfo Jucio 120-osios gimimo metinės.
Paminėtas 105-asis progimnazijos gimtadienis

Svarbiausia – bendrystė

Gausiai susirinkę dvigubo gimtadienio svečiai jaukioje progimnazijos aplinkoje tapo it vienos didelės šeimos nariais, susietais bendrystės jausmo. Ne veltui anglų rašytojas Džonas Donas yra pasakęs – nė vienas žmogus nėra tarsi atskira sala. Bendruomenė išties svarbi žmogui, nes ji užtikrina daugelį pagrindinių jo poreikių – saugumą, tarpusavio santykį ir galimybę realizuoti save.

Bendruomeniškumą Akademiko A. Jucio progimnazija itin vertina. Net vienas iš šios mokyklos strateginių tikslų yra aktyvi, susitelkusi bendruomenė. Kad pasiektų šio tikslo įstaiga jau trečius metus rengia Bendruomenės dieną. Šiais metais ji minėta gegužės 25-ąją, o pagrindiniais jos akcentais tapo mokyklos bei A. Jucio jubiliejai.

Pokyčiai mokykloje

Minėdama savo 105-ąsias gyvavimo metines, progimnazija išties turi kuo pasidžiaugti: savo darbui atsidavusiais pedagogais bei vadove, gabiais mokiniais, vis atsinaujinančiais mokyklos kampeliais ir apskritai visu į gera besikeičiančiu įstaigos veidu.

Buvo metas, kai ši įstaiga minėta ne pačiais gražiausiais žodžiais, tačiau mokyklos vairą perėmus aktyviai ir veikliai direktorei Ingai Litvinienei, o vietos valdžiai ėmus dėti pastangas atgaivinti šią įstaigą, Akademiko A. Jucio progimnazija tarsi feniksas ėmė kilti iš pelenų ir šiandien gali didžiuotis esanti patrauklia ugdymo įstaiga.

Šiandien ji drąsiai skelbiasi esanti besimokanti ir pokyčius priimanti mokykla, teikianti kokybišką ugdymą, ugdantį atsakingą, kūrybingą ir pasirengusį sėkmingam tolesniam mokymuisi asmenybę. Su tuo sutinka ir vaikus į šią įstaigą atvedantys tėveliai.

Kaip jie kalbėjo per šventę, šioje progimnazijoje kiekvienam vaikui skiriamas išskirtinis dėmesys, rūpinamasi mokslo rezultatais, aktyviai palaikomas ryšys su kiekvieno mokinio tėveliu. O tai esą itin svarbu.

Šventėje – gausybė bičiulių ir partnerių

Šventinė diena progimnazijoje prasidėjo šventiniu minėjimu atnaujintoje aktų salėje. Į jaukią šventę atvyko Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, švietimo įstaigų atstovai, socialiniai partneriai: Plungės visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Zablockienė, Plungės atviro jaunimo centro direktorė Rita Raukaitė, VšĮ „Vaikų ugdymas“ įkūrėja Sigita Burvytė, sveikinę gražios sukakties proga bei linkėję sėkmės pradėtuose ir tęsiamuose darbuose.

Nepamiršta už atsidavimą savo darbui padėkoti būriui mokytojų. G. Rimeikis, dėkodamas už atsakingą, kūrybišką bei skatinantį ugdytinių saviraišką darbą, jiems įteikė Plungės rajono savivaldybės mero Audriaus Klišonio padėkas. Gražius sveikinimus lydėjo progimnazijos ugdytinių dainos ir šokiai.

nuotrauka
G. Rimeikio padėka I. Litvinienei
 

Šventės proga – įsimintinas koncertas

Vėliau šventinis renginys persikėlė į kiemą, kur laukė įvairios kūrybinės dirbtuvės. Jose kiekvienas – tiek mažas, tiek didelis – galėjo išbandyti veiklas, kurios progimnazijoje – kasdienės.

nuotrauka
Mokyklos kieme laukė daugybė veiklų
 

Visą šventę vainikavo progimnazijos ir „Saulės“ skyriaus mokinių bei mokytojų koncertas. Jo metu visi kartu galėjo „pasivaikščioti“ bendrystės tiltu – sustoti šiandienoje, užklysti į praeitį ir kartu pamažu pradėti kurti planus progimnazijos bendruomenės ateičiai. Savo kūrinius dovanojo ir atlikėjai Akvilė Skersonaitė, Austieja bei Gediminas Norvaišas.

nuotrauka
Šventės metu netrūko dainų ir šokių
 

Mokyklos direktorė I. Litvinienė dėkojo visiems susirinkusiesiems ir akcentavo, jog kupina nuoširdumo, šilumos, teigiamų emocijų yra ne tik ši šventinė, bet ir kiekviena diena progimnazijoje. „Tikime, kad gilus atsakomybės supratimas, pagarba, pasitikėjimas ir neblėstantis noras mokyti ir mokytis padės įgyvendinti progimnazijos kasdienę misiją – augti ir klestėti“, – kalbėta šventės metu.

Žvilgsnis atgal

Minint mokyklos gyvavimo sukaktį, ypač gera grįžti atgal ir peržiūrėti, nuo ko prasidėjo šiemet 105-ąją gimtadienį mininčios mokyklos istorija. Pati pradžia nukelia į 1919-uosius, kuomet Liepų gatvės pastate įkurta Plungės realinė progimnazija, 1923-aisiais tapusi „Saulės“ realine gimnazija. Dar po poros metų išleista pirmoji abiturientų laida.

1929 metais gimnazija tampa valstybine, tačiau po penkerių metų vėl grįžtama prie progimnazijos statuso. 1936-aisiais prie šios įstaigos prijungiama vienuolių kapucinų mokykla, o 1940-aisiais įstaiga pasiekia Plungės valstybinės gimnazijos vardą. Jis panaikinamas 1955-aisiais ir įstaiga tampa vidurine mokykla, nuo1961-ųjų žinoma kaip Plungės pirmoji vidurinė mokykla. 1996-aisiais pakrikštijama Plungės Adolfo Jucio vidurine mokykla.

Vėliau – 2021 metais – mokykla reorganizuojama į pagrindinę, o 2018-aisiais ji tampa Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazija, prie jos 2021-aisiais prijungti du skyriai – Vyskupo Motiejaus Valančiaus ir „Saulės“.