
Naujausios
Skaitytojams primename, kad paskelbusi didelės vertės tarptautinį komplekso darbo projekto ir statybos darbų pirkimo viešąjį konkursą Savivaldybė sulaukė tik vieno siūlymo. Ir tas pats viršijo maksimalią sumą net 4,5 mln. eurų, tad galiausiai pirkimas nutrauktas.
Svarstant, kaip elgtis toliau, nutarta darbus skaidyti į kelias dalis. Esą kadangi kiekvieno jų sumos bus mažesnės, tai ir pirkimo procedūros užtruks trumpiau, ir norinčiųjų imtis konkrečių darbų galbūt bus daugiau. Be to, šiemet pradėjus pirmuosius darbus, šis projektas bus traktuojamas kaip tęstinis, kas jam užtikrins finansavimą kitais metais.
Kaip per spaudos konferenciją kalbėjo administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, Savivaldybė jau pasirašė sutartį su ESO dėl mažo gabarito tranzitinės transformatorinės Mendeno gatvėje, reikalingos būsimajam kompleksui, įrengimo.
Kita gera žinia ta, kad jau atplėšti vokai su siūlymais pasirinktoje komplekso teritorijoje įrengti lietaus nuotekų sistemą. Pasak Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjos Jūratės Garčinskaitės, sėkmės atveju, dar šią savaitę bus pasirašyta sutartis su konkurso laimėtoju, o kitą turėtų prasidėti ir darbai.
„Nors tai mažytis žingsnis, koją į komplekso teritoriją jau būsime įkėlę“, – pasidžiaugė vicemerė Asta Beierle-Eigirdienė.
O kada prasidės didžioji komplekso statyba? J. Garčinskaitė informavo, kad jau pradėtos techninio projekto koregavimo procedūros. Esą jų reikia dėl to, kad nuspręsta skelbti du pirkimus: baseino ir sporto salės atskirai. Tokiu žingsniu tikimasi pasiekti, kad konkurse dalyvautų daugiau įmonių. Be to, kiekvienu atveju bus galima skelbti nebe tarptautinį, kaip pirmąkart, bet atvirą supaprastintą konkursą, kuriam užtenka ir 9 dienų.
Paskelbus minėtąjį nepavykusį konkursą, pasiūlymams pateikti rangovai turėjo net 30 dienų. Vis dėlto tai negarantavo sėkmingos baigties. Kaip jau minėta, sulaukta tik vieno pasiūlymo, o atplėšus voką, pamatyta, kad to pasiūlymo kaina net 4,5 mln. eurų viršijo skelbtą bendrą darbo projekto paruošimo ir statybos darbų kainą.
Per spaudos konferenciją „Žemaitis“ teiravosi, kodėl taip atsitiko? Kaip galėjo šitaip prasilenkti Savivaldybės lūkesčiai ir rangovo apetitas? „Ar tiks toks atsakymas: paskelbus konkursą, pirkimo sąlygomis domėjosi daug įmonių. Buvo prisijungusi net 31-a. Tai kaip galėjo atsitikti, kad iš jų galiausiai pasiūlymą pateikė tik viena?“ – klausimu į klausimą atsakė J. Garčinskaitė.
Pasak jos, tarp konkurso sąlygomis besidomėjusių įmonių tikrai buvo ne viena, galėjusi dalyvauti konkurse, tad tai, kad siūlymą pateikė tik viena – daugiau nei keista. O galbūt ir nieko keisto, žinant, kaip verslas konkuruoja dėl kiekvieno stambesnio užsakymo. Kaip sakoma, meilėje ir kare visos priemonės yra geros...
Bet jei jau imamasi tokių priemonių, ar atitinkamos institucijos neturėtų pasidomėti tuo? „Tai labai sunkiai įrodomi dalykai. Apie tai ne kartą yra kalbėjusi ir Konkurencijos taryba. Perkančiosios organizacijos neteisumą įrodyti yra daug lengviau nei tiekėjo. Gal dėl to, kad verslas turi daugiau galimybių pasisamdyti gerus advokatus“, – svarstė J. Garčinskaitė.
„Pabaigai gal reikėtų pridurti, kad norėtųsi etiško elgesio versle. Kad nebūtų kažkokių stabdymų ir trukdymų. Gal rangovai galiausiai susimąstys, jog tai visų bendras tikslas. Visi norime to sporto komplekso“, – pridūrė vicemerė A. Beierle-Eigirdienė.