Manto VIRŽINTO nuotraukos
Renginys subūrė pilną salę poezijos mylėtojų
Gegužės 23 dieną Rietavo kultūros centre vyko Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos organizuota poezijos šventė – „Rietavo literatūrinis pavasaris 2024“.
nuotrauka
Jauniausia skaitovė rietaviškė D. Gudaitytė
 

Gausiam literatų ir klausytojų būriui sveikinimo žodžius tarė Rietavo savivaldybės vicemerė Kristina Krasauskienė bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolanta Grevienė, kurios pabrėžė kūrybos ir saviraiškos svarbą žmogaus gyvenime.

Susirinkusius sveikino ir „Rietavo literatūrinio pavasario“ pradininkė Romualda Durkienė. Pati surengusi ne vieną literatūrinę šventę, R. Durkienė džiaugėsi, kad poezijos pavasario tradicija Rietave yra tęsiama, kad šalia jau gerai pažįstamų veidų matyti ir nauji, dar neatrasti kūrėjai.

Vakaro vedėjai Erika Pranckevičienė ir Džiugas Jocys pristatė svečius, pabrėždami kiekvieno iš jų išskirtinumą, primindami literatų klubų istorijas ir pasiekimus. Žiūrovams savo eiles dovanojo kūrėjai iš Telšių, Barstyčių, Švėkšnos, Rietavo, Tauragės literatų klubo „Žingsniai“, Mažeikių krašto literatų ir meno mėgėjų sambūrio „Aura“, Gargždų literatų klubo „Potekstė“, Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“, Rietavo trečiojo amžiaus universiteto literatų klubo „Šviesa“.

Perlus iš savo kūrybos karolių išvėrė dvi naujos kūrėjos. Tai jauniausia vakaro skaitovė, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivė Deimantė Gudaitytė ir pedagogė, režisierė Viktorija Eirošienė, pirmą kartą išdrįsusi publikai pristatyti savo eilėraščius.

Koks gi būtų poezijos vakaras be jaudinančios muzikos. Kūrinius dovanojo Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos auklėtiniai Liepa Rubavičiūtė (mokytoja Raimonda Jasinskienė), Augustas Valavičius (mokytojas J. Barsteiga) ir Tauras Bružinskis (mokytojas T. Česnauskas).

Šventę vainikavo atlikėjo Justino Stanislovaičio ir saksofonisto Augustino Skeberdžio koncertas. Jų atliekamos gerai žinomos dainos išjudino ir jaunus, ir vyresnius. Kaip sakė Justinas, eilės ir rimas yra tai, kas nušviečia gyvenimą, o poezija paliečia kiekvienos širdies stygą ir primena apie amžiną gyvenimo atsinaujinimo stebuklą.