Nuotraukos iš asmeninio „Rietavo Liūčių“ albumo
Šiuo metu „Rietavo Liūčių“ komandoje – vienuolika žaidėjų
„Gaudžia, ūžia stadionas/ Toks ir turi būti fonas./ Ne prie puodų, ne prie stalo,/ O aikštelėj liūtės varo!“ – su tokiu šūkiu į aikštelę kaskart išbėga moterų futbolo klubo (MFK) „Rietavo Liūtės“ komandos narės, kurių kiekvienos širdyje šiandien dega didžiulė aistra futbolui. Tačiau ne ši rietaviškes moteris paskatino burtis į komandą, o noras atitrūkti nuo kasdienių darbų, išsikrauti bei, kad ir kaip keistai skambėtų, pailsėti.

„Mes įžvelgiame labai daug naudos šiame sporte. Viena pagrindinių – galimybė atsikvėpti po sunkių dienos darbų ir buities. Neliekame namie gulėti ant sofos, bet išeiname į aikštelę ir išsikrauname. Namo grįžtame kur kas ramesnės, net, sakyčiau, pailsėjusios“, – pasakojo garbingai Rietavui atstovaujančios komandos kapitonė Kristina Pužauskienė, savo pareigas dėl vaikelio auginimo atostogų laikinai perleidusi kitai komandos narei Vaidai Bieliauskienei.

nuotrauka
Komanda kiekvienas varžybas priima kaip neįkainojamą patirtį
 Žvilgsnis į pradžią

Oficialiai MFK „Rietavo Liūtės“ įsisteigė visai neseniai – 2022-ųjų gruodžio 8-ąją, tačiau pirmosios treniruotės prasidėjo 2021 metais. Anot kapitonės, mintis apie tai, kad aktyvios rietaviškės galėtų susiburti į futbolą, gimė dar anksčiau.

„Viskas prasidėjo nuo to, kai kelios mamos, kurios vesdavo savo atžalas į Plungės „Babrungo“ futbolo treniruotes, ėmė kalbėtis, jog užuot laukusius, kol baigsis vaikų treniruotė, galėtume ir pačios žaisti. Po kiek laiko, viena kitą palaikydamos, visgi nusprendėme susirinkti ir pabandyti. Šiandien galime sakyti, kad mums pavyko“, – pasakojo Kristina.

O įsteigti klubą moteris pastūmėjo noras oficialiai atstovauti savo miestui. Be to, tai atvėrė galimybę teikti projektus Savivaldybei finansavimui gauti bei pretenduoti į 1,2 proc. paramą, skiriamą nuo gyventojų pajamų mokesčio.
Paklausta, kas pasufleravo būtent tokį klubo pavadinimą, Kristina pasakojo, jog iš pradžių, kai žaidėjos tik ėmė burtis, apie pavadinimą apskritai negalvota. Poreikis jį turėti iškilo ruošiantis pirmosioms varžyboms. Kadangi rietaviškes treniravo Plungės „Babrungo“ treneris Petras Rauktys, jos turėjo vilčių priklausyti būtent „Babrungui“ ir pasivadinti „Babrungo Liūtėmis“. Tačiau po kurio laiko persikrikštijo ir tapo „Rietavo Liūtėmis“. Pavadinimu norėta akcentuoti, kad komanda atstovauja būtent Rietavui, o liūtės – nes Rietavo herbe dominuoja liūtas, savotiškas šio miesto simbolis.

Komandoje – nuo moksleivių iki teisininkių

Šiandien komandoje – 11 narių. Kelis kartus per savaitę į sportinius batelius šoka skirtingų profesijų ir amžiaus rietaviškės. „Tarp mūsų yra ir moksleivių, ir studenčių, ir šiek tiek vyresnių moterų, tarp kurių – teisininkė, buhalterė, kirpėja, masažuotoja-kosmetologė, virėja, kineziterapeutė, matininkė, Savivaldybės darbuotoja. Visos esame skirtingos, tačiau mus vienija meilė futbolui ir savo komandai“, – tikino K. Pužauskienė.

Kapitonė sakė, jog „liūtės“ mielai į savo komandą įsileistų ir naujų narių, todėl nuolat ragina visas merginas ir moteris, norinčias pabandyti save atrasti futbole, prisijungti. Ir, žinoma, šis kvietimas būna išgirstas – kartas nuo karto „Rietavo Liūtės“ pasipildo naujomis žaidėjomis, tačiau ne visos prigyja. Dalis naujokių, išbėgusios į aikštę, supranta, kad šis gana grubus sportas – ne joms.

Kristina neslėpė išgirstanti įvairių nuomonių apie futbolą žaidžiančias dailiosios lyties atstoves. „Didžioji dalis, be abejo, palaiko ir pasidžiaugia, tačiau yra ir nesuprantančių, kaip moteris gali žaisti tokį žaidimą. Mes pačios įžvelgiame labai daug naudos šiame sporte. Viena pagrindinių – po sunkių dienos darbų ir buities išsikrauname. Kitą kartą, jei kuri iš žaidėjų per treniruotę negaili stiprių įvarčių ar atakų, tuoj juokaudamos klausiame, ar su vyru susipyko, ar darbe kažkas nepasisekė. Namo grįžtame kur kas ramesnės, išsikrovusios, net, sakyčiau, pailsėjusios“, – futbolo privalumus dėstė jauna moteris.

Jaučią didžiulį šeimos palaikymą

Rietaviškės į treniruotes renkasi du kartus per savaitę vakarais. Futbolininkės džiaugiasi, kad šalia jų –  supratingi vyrai, kurie noriai išleidžia tiek į treniruotes, tiek į varžybas. Dažnu atveju vyksta ir kartu palaikyti, ypač kai prasideda Vakarų regiono lygos varžybos – jose dalyvauti komanda pasiryžo antrus metus iš eilės.

„Praėjusiais metais buvo baisu, kaip pavyks, ar iš viso pavyks, tačiau visos varžybos yra neįkainojamos treniruotės. Jose įgyjame dar daugiau patirties ir pamokų. Iš viso varžybų per metus būna nemažai – apie 20, – apie aktyvų komandos gyvenimą kalbėjo kapitonė ir pasidžiaugė, jog „Rietavo Liūtės“ – labai vieninga ir stipri komanda. – Esame draugiškos, visada pasirengusios viena kitai padėti. Kaip minėjau, komandą sudaro įvairių sričių specialistės, tad viena į kitą drąsiai kreipiamės ir asmeniniais klausimais. Mes ir šeimomis bendraujame. Praėjusiais metais susiplanavome bendrą išvyką su baidarėmis – puikiai praleidome laiką“.

Rietaviškės futbolininkės didžiuojasi savo gretose turinčios dvi nares su patirtimi – Kristina ir Donata futbolą žaidžia dar nuo mokyklos laikų ir Rietavo vardą yra gynusios net Vokietijoje vykusiose varžybose.

Prašė leisti pasiduoti

Paklausta apie įsimintiniausias varžybas, Kristina ilgai galvos nesuko ir iškart atsakė, jog tokios buvusios pernai Plungėje. Tai buvo naktinis moterų mėgėjų futbolo turnyras, startavęs devintą valandą vakaro ir baigęsis ketvirtą ryto.

„Prisimenu, buvo beprotiškai šalta. Mes dar tik metus vos ne vos treniravomės ir tai buvo vienos pirmųjų mūsų varžybų. Jos buvo tokios ilgos ir sunkios, kad pabaigoje prašėme trenerio Prano leidimo pasiduoti ir atsisakyti paskutinių varžybų, nes jėgų nebebuvo nė lašo. Tačiau treneris padrąsino, paragino susikaupti ir mes šiaip ne taip sužaidėme paskutines varžybas. Maža to, lemiamu Ingridos įvarčiu net laimėjome jas. Trenerio palaikymas tada padėjo išplėšti pirmąją pergalę“, – prisiminė K. Pužauskienė.

O artimiausi „liūčių“ planai – savaitgalį Klaipėdoje prasidėjusios Vakarų regiono lygos varžybos, kurios tęsis iki pat rudens. Dar rietaviškės ketina dalyvauti liepos 6 dieną vyksiančiame Klaipėdos moterų futbolo turnyre bei kitose varžybose, į kurias tik bus pakviestos.