Planuose – dar vienas stadionas

„Plungės futbolo“ nuotrauka
Viliamasi, kad ateity „Babrungas“ galės treniruotis bei žaisti dengtam stadione
Plungės rajono savivaldybės komitetuose aptartas viešosios įstaigos „Plungės futbolo“ prašymas išskirti sklypą naujo stadiono statybai. Žinia apie tai, kad mūsų mieste planuojama statyti dar vieną stadioną, iki šiol plačiai neviešinta, tačiau, kaip teigia pati įstaiga, šito imamasi ne norint pasipuikuoti ar pasigerinti sąlygas, bet iš būtinybės – Europos futbolo asociacijų sąjungos, kitaip – UEFA – sprendimu jau nuo kitų metų A lygoje žaidžiančios komandos rudens ir pavasario rungtynes galės rengti tik dengtuose licencijuotuose stadionuose. Pirmoje lygoje žaidžiančioms komandoms, tarp jų – ir Plungės „Babrungui“, šis reikalavimas bus pradėtas taikyti 2025-aisiais.

Futbolo aistruoliai tikriausiai dar prisimins, kad prieš porą metų Plungėje kalbėta apie galimybę šalia dabartinio dirbtinės dangos futbolo stadiono statyti dengtą maniežą treniruotėms. Tiesa, jis buvo suplanuotas gerokai mažesnis – pusės stadiono dydžio, dengtas pripučiamu kupolu.

Kaip „Žemaičiui“ sakė Plungės rajono savivaldybės tarybos narys ir „Plungės futbolo“ vienas iš steigėjų bei dalininkų Adomas Zamulskis, šis sumanymas liko neįgyvendintas, nes nesulaukė Lietuvos futbolo federacijos prezidento Edgaro Stankevičiaus palaikymo. Susitikime su „Plungės futbolo“ ir Savivaldybės vadovais jis ragino pamąstyti apie dengtą pilnų matmenų stadioną, be kurio, kaip minėta, jau netrukus komandos nebegalės organizuoti A ir pirmos lygos rungtynių.

„Niekas nepaneigs, kad Plungei dengtas futbolo stadionas yra būtinai reikalingas, nes, kaip bebūtų, esam labai priklausomi nuo orų, o jie pas mus labai permainingi. Štai ir tokią dieną kaip ši, kai ištisai lyja, nei treniruotės, nei varžybos vykti nebegali. Ir tų kritulių gausiai turim daugiau nei pusę metų. Visa laimė, treniruotis šaltuoju metų laiku pernai mažieji buvo įleisti į žirgyno salę. Bet ar būsim priimti ten ir šiemet, nežinau“, – kalbėjo A. Zamulskis.

Pasak jo, įvertinus visa tai klubas nutarė atlikti namų darbus – surasti sklypą, tinkamą naujam dengtam stadionui. Įforminus reikiamą dokumentaciją esą bus ieškoma finansavimo galimybių, kadangi karkasinis stadionas kainuotų ne vieną ir ne du, o galbūt tris ar keturis milijonus eurų.

Plungės futbolas neseniai kreipėsi į Savivaldybę su prašymu suformuoti stadionui tinkamą sklypą. Nurodyta ir konkreti vieta – teritorija tarp Plungės ligoninės ir Plungės specialiojo ugdymo centro.

Kaip per Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdį kalbėjo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys, ši vieta pasirinkta išanalizavus kelis galimus variantus. Vienas pagrindinių klubo norų buvo, kad sklypas būtų šalia esamo dirbtinės dangos stadiono.

Esą po kelių pasitarimų prieita nuomonės, kad būtų galima atidalinti gretimus žemės sklypus iš ligoninės ir Plungės specialiojo ugdymo centro teritorijų bei ten statyti dengtą futbolo aikštę.

Išgirdęs tai, komiteto narys Rimantas Dužinskas kalbėjo, kad šis sumanymas... svarstytinas. Esą jau dabar „Plungės futbolo“ vaikai treniruojasi tiek buvusiame centriniame miesto stadione parke, tiek klubo dirbtinės dangos stadione. O dabar atsiras dar ir trečia aikštė.

Tačiau daugiau nepritariančių balsų nebuvo. Komitetui vadovaujantis Gediminas Stonys kalbėjo, kad sumanymas – geras, tik reikia žiūrėti, kad nebūtų nuskriaustų, suprask, kad nei ligoninė, nei Plungės specialiojo ugdymo centras nesijaustų nuskriausti, netekę dalies savo teritorijos.