Kada reikėtų apsilankyti pas pediatrą arba šeimos gydytoją?

Asociatyvi nuotrauka
Visi tėvai nori, kad jų vaikai būtų sveiki. Mažųjų sveikatai reikia skirti ypatingą dėmesį, nes jų poreikiai unikalūs ir skiriasi nuo suaugusiųjų. Todėl naudinga turėti specialistą, kuris padėtų tai padaryti. Būtent toks yra pediatras arba šeimos gydytojas. Apie tai, kada vertėtų pas kažkurį iš jų apsilankyti, pasakojame plačiau.

Naujagimio sveikatos patikrinimas

Pirmasis kūdikio sveikatos patikrinimas turėtų būti atliktas pirmąją jo gyvenimo savaitę. Tam, kad įsitikintų, ar viskas gerai, vaikų gydytojas apžiūri naujagimį ir pateikia informaciją apie jo sveikatos būklę. Paprastai toks vizitas užtrunka apie pusvalandį. Neabejojama, kad kūdikio sveikata turėtų būti pagrindinis tėvų prioritetas. Todėl patikimas ir rūpestingas gydytojas yra be galo svarbus.

Kasmetinis sveikatos patikrinimas

Tam, kad mažylis augtų sveikas, jo sveikatos patikrinimai yra labai reikalingi ir turėtų būti atliekami reguliariai, t. y. kasmet. Jų metu įvertinamas vaiko augimas ir raida. Daugeliu atvejų kasmetinių sveikatos patikrinimų metu atliekama apžiūra, matuojamas ūgis, svoris, vyresniems vaikams atliekama akių patikra. Jei mažylis auga ne taip, kaip tikimasi, imamasi tam tikrų priemonių, kad būtų užtikrintas tinkamas jo augimas ir sveikata.

Skiepai

Dar viena priežastis apsilankyti pas pediatrą ar šeimos gydytoją – skiepai. Dauguma vakcinų vaikams skiriamos nuo gimimo ir baigiasi maždaug 18 metų amžiaus. Lietuvoje nemokamai (Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis) vaikai iš viso skiepijami nuo 14-os užkrečiamųjų ligų pagal profilaktinių skiepijimų kalendorių. Dėl tam tikrų priežasčių pavėlavus paskiepyti vaiką, tėvams tereikia kreiptis į pediatrą arba šeimos gydytoją. Tokiu atveju mažylis bus skiepijamas pagal individualų skiepijimų kalendorių.

Patarimai mitybos klausimais

Labai svarbu, kad augdamas vaikas gautų visas jam reikalingas maistines medžiagas. Tačiau jei mažasis yra išrankus maistui, tėvams gali būti sudėtinga tai užtikrinti. Tokiu atveju naudinga pasikonsultuoti su, kuris gali patarti, kaip maitinti vaiką, kad šis gautų rekomenduojamą paros maistinių medžiagų kiekį. Gydytojas taip pat gali suteikti naudingos informacijos apie alternatyvius maistinių medžiagų šaltinius.

Peršalimo gydymas

Nors peršalimo ligos vaikams yra dažnos, jų eiga dažniausiai nėra sunki, apsilankymas pas pediatrą ar šeimos gydytoją tokiu atveju tikrai nepakenks. Tinkama mažojo priežiūra labai naudinga kovojant su peršalimo ligomis, ypač šaltuoju metų laiku. Peršalimas vaikams kartais gali sukelti komplikacijų, kurių negydant, gali atsirasti rimtesnių sveikatos problemų. Todėl naudinga nedelsti ir kreiptis į gydytoją.

Geras pediatras skiria maksimalias pastangas tam, kad pasirūpintų vaiko sveikata nuo jo gimimo iki brandos. Jei dar nesate išsirinkę šio specialisto, tai galite padaryti paspaudę ant teksto viršuje pateiktos nuorodos. Patyręs pediatras arba šeimos gydytojas gali atsakyti į įvairius klausimus, susijusius su vaiko sveikata, o prireikus, suteikti profesionalią pagalbą. Taigi bendradarbiaudami su tokiu specialistu tėvai gali jaustis daug ramiau.

Užs. Nr. 185 r