Namų gidas: kaip suplanuoti vonios kambario įrengimą?

Asociatyvi nuotrauka
Svarstote, kaip suprojektuoti vonios kambarį? Šios patalpos dizainas reikalauja daugiau apmąstymų nei bet kurio kito kambario. Tipiškas vonios kambarys yra mažas, todėl reikia sumaniai išnaudoti erdvę, kad jame būtų sumontuotos visos pageidaujamos funkcijos ir jis būtų gražus bei patogus. O įrengimas gali būti apgaulingai sudėtingas, reikalaujantis santechnikos, sudėtingo erdvės dizaino ir techninių įgūdžių. Tad kaip suplanuoti vonios kambario įrengimą?
Asociatyvi nuotrauka

Įvertinkite savo poreikius

Pirmiausia pagalvokite apie tai, kas naudosis kambariu. Tai turės didelę įtaką schemos pasirinkimui ir kambario išplanavimui. Ar tai bus dušo kambarys dviems? Ar šeimyninis vonios kambarys, kuriame reikės daug vietos žaislams laikyti? Pavyzdžiui, SPA stiliaus erdvei prireiks ilgo įrangos sąrašo, į kurį gali įeiti vonia, atskiras dušas, dvigubi praustuvai ir daugybė daiktų, įskaitant rankšluosčių laikiklį. Tuo tarpu svečių vonios kambariui gali pakakti dušo ir tualeto.

Tada paklauskite savęs, kokią erdvę tikitės sukurti. Ar ieškote prieglobsčio, į kurį galėtumėte pabėgti pailsėti, ar esate energingas ir tikitės ryškios erdvės? Tai turės įtakos įrangos, detalių ir spalvinės gamos pasirinkimui. Tačiau kad ir kokią kryptį bepasirinktumėte, prekinis ženklas „Villeroy&Boch“ užtikrins, kad galėtumėte rinktis iš pačių stilingiausių baldų bei įrenginių.

Tualeto vietos nustatymas

Vienas iš pirmųjų dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra tualeto vieta. Paprastai tai lemia požeminis vamzdis. Daugeliu atvejų tualetą daug lengviau įrengti ten, kur iš patalpos išeina vamzdis, o ne svarstyti kitokį išdėstymą. Jei vonios kambarys nedidelis, praverstų sieninis tualetas. Tokie tualetai užima mažiau vietos – tai tikri erdvės taupymo įrenginiai.

Vonios ir dušo pasirinkimas

Nepamirškite, kad dušo kabinos su varstomomis durimis turi turėti pakankamai erdvės aplink jas, kad durys atsidarytų ir galėtumėte įeiti bei išeiti. Mažesniems vonios kambariams labiau tinka dušo kabinos su stumdomomis durimis.

Tuo tarpu vonia užima šiek tiek daugiau vietos. Standartinis vonios dydis yra 1700 mm x 700 mm, tačiau yra didesnių ir mažesnių variantų. Tiems, kurie trokšta ir dušo, ir vonios, bet yra apriboti mažos patalpos, dušas virš vonios yra puikus sprendimas. Geras variantas yra ir vonia, kurios viename gale yra platesnė dalis, skirta dušui.

Populiarūs vonios kambario išplanavimai

Trijų ketvirčių kambario planas (be vonios). Šiame plane yra tik viena kriauklė ir dušas. Visi vandentiekio vamzdynai išdėlioti ant tos pačios sienos, taip taupant išlaidas. Puikius plautuvių modelius ir kokybiškas santechnikos dalis siūlo gamintojas „Franke“.

Viso vonios kambario išplanavimas. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių vonios kambario išplanavimų yra erdvė, kurioje tualetas ir vonia su dušu išdėstyti vienas šalia kito. Šis siauras planas yra efektyvus mažos erdvės variantas. Jis taip pat padeda sumažinti statybos išlaidas, nes visi santechnikos prietaisai įmontuojami vienoje sienoje. Dažnai toks išplanavimas palieka vietos erdviam tualetiniam staliukui.

Universalus vonios kambario išplanavimas. Kai reikia dalytis, bet vietos yra nedaug, šis išplanavimas puikiai tinka. Jame santechnikos įrenginiai išdėstyti ant dviejų sienų: praustuvė ir tualetas yra vienoje kambario pusėje, o vonia arba dušas – priešingoje. Didelė vonia įrėminta nišoje su galinėmis lentynomis, kad būtų galima laikyti daiktus.

Didelio vonios kambario planas. Kad vonia atrodytų prabangiau, pagrindinius įrenginius išdėstykite kuo didesniame plote. Vonią pastatykite po langu, kad ji būtų gražus centrinis taškas. Šiame išplanavime mėgstami dvigubi praustuvai, kad kiekvienas asmuo turėtų savo erdvę.

Svajonių vonios kambario planas. Norėdami sukurti įspūdingiausią vonios kambario išplanavimą, įtraukite architektūrinius elementus, pavyzdžiui, erkerio langus, kad jie taptų elegantišku fonu laisvai stovinčiai voniai. Tualetus įrenkite prie priešingų sienų, kad kiekvienas asmuo turėtų savo erdvę. Atskira tualeto zona padidina privatumą ir suteikia galimybę kiekvienam patogiai laikyti savo vonios reikmenis. Palikite vieną sieną laisvą erdviam tualetiniam staliukui, o po stalviršiu palikite vietos kėdei.

Tipinis vonios kambario įrengimo darbų grafikas

1. Parenkite vonios kambario projektą ir suplanuokite biudžetą.

2. Susiraskite meistrą ir papasakokite jam apie savo projektą. Prieš samdydami gaukite bent tris pasiūlymus.

3. Pasirinkę meistrą, pasirašykite sutartį, užsisakykite darbus ir galutinai suderinkite grafiką.

4. Patvirtinkite galutinį projektą ir kartu su meistru pasirinkite santechnikos gaminius, medžiagas, įrangą ir įrenginius.

5. Išardykite ir išmontuokite esamą vonios kambarį.

6. Pirmiausia sutvarkykite santechnikos ir elektros instaliaciją, įveskite naujas sistemas ir pasirūpinkite nebeveikiančiais vamzdžiais bei laidais.

7. Toliau užsiimkite sienų išlyginimu, gipso kartono plokščių arba plytelių pagrindo įrengimu, tinkavimu.

8. Kitas žingsnis – lubų remontas ir tinkavimas.

9. Toliau laukia grindų išlyginimas, sutvirtinimas ir hidroizoliacija.

10. Priėjote vadinamuosius antruosius santechnikos darbus, įskaitant tualeto, rankšluosčių džiovintuvo, vonios, maišytuvų, dušo kabinos, praustuvo montavimą.

11. Antrasis elektros instaliacijos montavimas, įskaitant oro kondicionieriaus, elektrinio grindų šildymo, šviesos jungiklių ir šviestuvų įrengimą.

12. Sienų ir grindų plytelių klijavimas.

13. Galutinė apdaila.

Užs. Nr 314 r