Savaitės įvykių stiklinė

Nuotrauka iš asmeninio R. Gentvilo archyvo
Kiekviena savaitė būna kupina įvairiausių visuomenei, politikai, sportui svarbių įvykių. Panašiai kaip stiklinės gali būti kokio nors skysčio sklidinos. Ką išgerti – kiekvieno asmeninis reikalas. Aš pats, rinkdamasis temą apžvalgėlei, pirmenybę teikiu tam, kas man atrodo labiausiai žinoma. Šį kartą – apie dviejų moterų likimą, kurį vienaip ar kitaip sprendžia kiti: dažnai nutaisę rimtą, rūstų veidą bei pasitelkę žodžių srautą. Kalbėsiu apie ministrę Agnę Bilotaitę bei mokytoją Astrą Genovaitę Astreikaitę.

Pirmosios likimą opozicija bandė perduoti specialiajai Seimo komisijai, kad nustatytų jos kompetenciją, įvertintų jos priimtus sprendimus riaušių prie Seimo rūmų metu bei ar ji netaikė mobingo prieš vieną iš generolų darbo ir atleidimo metu. Seimas tokiam norui nepritarė. Lyg ir nieko ypatingo. Dauguma turi šiek tiek daugiau balsų. Keisčiausia ne tai. Keista, kad balsavusių už tokios komisijos sukūrimą buvo mažiau, nei pasirašiusių reikalavimą-siūlymą tokią komisiją sudaryti. Susidarė įspūdis, jog jokios komisijos niekas sudarinėti nenori, svarbu tik kuo daugiau kartų į tautos akiratį patekti.
Dabar ministrės klausimai bus sprendžiami Seimo komitetuose. Ir tą jau organizuoja valdantieji, mat neaiškumų yra ir dėl ministrės, ir dėl generolo. Gali atsitikti, kad opozicija net ginti ministrę pradės.
Mokytoja Astra sugrįžo į darbą, į tą pačią mokyklą, į tas pačias pareigas. Sugrįžo po ilgų kelionių ir blaškymosi aikštėse, mitinguose, ligoninėse. Sveika kaip uoga. Pirmiausia kyla klausimas, kodėl: gal badas žiūri į akis, gal teisme geriau atrodys, o gal dar vieną skandalą provokuos?
Štai jums ir dar vienas skandalėlis – ministrė bei Savivaldybė pyksta, tėvai nepatenkinti, rėmėjai laukia momento, kada galės pradėti kalbėti apie persekiojimą. Keistas mokyklos vadovės poelgis. Bet kuriam vadovui žinoma: turi paskelbti, kad ieškai specialisto, tada vyksta atranka-pokalbis, dalyvaujant ne vien direktorei, ir tik tada priimamas sprendimas. Žinoma, jei kandidato kompetencija ir reputacija atitinka Švietimo įstatymo reikalavimus.
Gal taip ir buvo? O jei ne... Nepasitenkinimo stiklinė išsilies.