Savarankiškai mokinius maitins ir Senamiesčio mokykla

Asociatyvi nuotrauka
Nuo kitų mokslo metų ir Senamiesčio mokyklos mokiniai bus maitinami švediško stalo principu
Prieš keletą metų Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija pradėjo savarankiškai maitinti savo moksleivius, nuo praėjusio rugsėjo privatininkų paslaugų atsisakė ir Plungės „Ryto“ pagrindinė mokykla. Tokios iniciatyvos tikslas – kad mokiniai gautų kuo kokybiškesnį maistą bei atsisakytų nesveikų užkandžių. Pati organizuoti maitinimą nuo ateinančio rudens turėtų ir Senamiesčio mokykla. Tam įgyvendinti iš Savivaldybės biudžeto atriekta 90 tūkst. eurų.
„Žemaičio“ nuotrauka
P. Zakalskis: „Laukia labai intensyvi vasara, nes per mokslo metus remontai negalimi, kad nenukentėtų ugdymo procesas“

Senamiesčio mokyklai – perpus mažiau lėšų?

Kad būtent 90 tūkst. eurų skirta tam, jog Senamiesčio mokykla pereitų prie savarankiško mokinių maitinimo, per neseniai vykusį Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdį įvardino Savivaldybės tarybos narė Vida Bondauskienė.

Ši suma politikei pasirodė per menka, nes, pasak jos, „Ryto“ pagrindinei mokyklai tam pačiam tikslui įgyvendinti buvo skirta dvigubai daugiau.

„Ryto“ pagrindinės mokyklos sutvarkymui per du etapus, jei gerai prisimename, buvome skyrę 180 tūkst. eurų. O Senamiesčio mokyklos valgyklai – 90 tūkst. eurų. Klausimas – ar kažkas kitaip Senamiesčio mokykloje bus daroma, jei lėšų skiriama perpus mažiau? Aš manau, jeigu norime to gero rezultato, koks yra „Ryto“ mokykloje, tikriausiai lėšų turėjo būti analogiškai skiriama ar nors kažkiek mažiau, bet ne taip drastiškai“, – kalbėjo politikė, tačiau jokios reakcijos į šį pastebėjimą nesulaukė.

Sumos – kone analogiškos

Tad „Žemaitis“ savo ruožtu nutarė pasidomėti, ar išties vienai mokyklai tam, kad pati galėtų teikti mokiniams maitinimą, buvo skirta 180 tūkst. eurų, o kitai tai pačiai idėjai įgyvendinti – perpus mažiau.

Pirmiausia šį klausimą uždavėme Švietimo ir sporto skyriaus vedėjui Gintautui Rimeikiui. Šis paaiškino, kad per minėtą Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdį nuskambėjęs pasisakymas dėl sumų neatitinka tikrovės. Esą pernai tam, kad būtų galima pereiti prie savarankiško vaikų maitinimo, „Ryto“ pagrindinei mokyklai buvo skirta ne 180 tūkst., o 80 tūkst. eurų. Dar apie 6 tūkst. eurų mokykla esą panaudojo iš sutaupytų lėšų. Kai kuri įranga – skaitytuvai, kasos aparatai ir terminalai – buvo įsigyti iš projektinių lėšų.

„2020 metais biudžete Plungės „Ryto“ mokyklai buvo numatytos lėšos pereiti prie švediško stalo maitinimo principo (susipirkti reikiamą įrangą). Konsultavausi su „Ryto“ mokyklos direktoriumi, tai maitinimo linijoms įsigyti buvo skirta apie 10 tūkst. eurų. Kaip teigia mokykla, jie kosmetinį remontą atliko iš mokyklos sutaupytų lėšų“, – paaiškino vedėjas. Jo skaičiavimais, bendra tikslinė Savivaldybės biudžeto investicija į „Ryto“ pagrindinės mokyklos valgyklą 2020 ir 2023 metais buvo bemaž 90 tūkst. eurų.

Kad būtent tokios injekcijos per du etapus sulaukė „Ryto“ pagrindinė mokykla, tam, kad galėtų pati maitinti vaikus, patikino ir įstaigos vadovas Stanislovas Ivanauskas.

Naujovė – jau nuo kitų mokslo metų

O kalbėdamas apie Senamiesčio mokyklą, G. Rimeikis sakė, jog planuojama sutvarkyti virtuvės patalpas ir tam tikrus sandėlius. Taip pat numatytos lėšos įsigyti būtiniausiai įrangai, indams bei įrankiams. „Tikslas – jog darbai būtų baigti iki naujų mokslo metų pradžios ir jau rugsėjį mokiniai būtų maitinami savarankiškai“, – teigė vedėjas.

Kad maitinimo naujovei bus pasiruošta iki rudens, viliasi ir mokyklos direktorius Paulius Zakalskis, nors laukia išties nemažai darbų. Pasak vadovo, mokyklos virtuvės patalpos remonto nėra mačiusios nuo pat įkūrimo, meistrų rankų reikalauja grindys, sienos. Taip pat būtina sutvarkyti ir kanalizaciją, elektros tinklus, vėdinimo sistemą.

Viskas turi būti padaryta iki naujų mokslo metų, kad į mokyklą po vasaros atostogų sugrįžę moksleiviai gautų maitinimą, kuris, kaip ir „Ryto“ pagrindinėje mokykloje, bus tiekiamas švediško stalo principu.

P. Zakalskis neslėpė džiaugsmo dėl laukiančių pokyčių. Iniciatyvą tam įstaigą rodė jau prieš porą metų, anksčiau nei „Ryto“ mokykla, tačiau pastaroji šiai naujovei buvo labiau pasiruošusi, reikalavo mažiau investicijų, todėl ir buvo pasirinkta pirma.