
Naujausios
Prašė klasę sąrašuose palikti
Tarybos nariams neliko nieko kito, kaip pritarti, jog devinta klasė Žadvainuose būtų formuojama. Dėl to didesnių diskusijų tarp Tarybos narių nekilo. Tačiau jos liejosi per kraštus anksčiau vykusiame Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje.
Tiek šioje mokykloje mokytoju dirbantis komiteto narys Augustas Šlimas, tiek direktorius S. Kažukauskas prašė į sprendimo projektą įtraukti 9-tą klasę. Esą nors šiandien mokinių ir nesurenkama, juos prisišaukti būtų kur kas paprasčiau, jei pasklistų žinia, jog devintokai rudenį į Žadvainus rinksis. O jeigu būtų paskelbta, kaip norima dabar, jog tokia klasė nėra formuojama, S. Kažukausko nuomone, tai potencialius mokinius atbaidytų.
„Jei išbraukiam devintos klasės komplektą, kaip man pakviesti mokinį į devintą klasę, kurios nėra?“ – savo prašymą argumentavo mokyklos vadovas, jau ir dabar sulaukiantis tėvų, išgirdusių pasklidusias kalbas apie klasės naikinimą ir mokinių perėjimą į Rietavo L. Ivinskio gimnaziją, skambučių.
Klasei išlaikyti – 30 tūkst. eurų
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė tokiu prašymu sužavėta nebuvo. Ji siūlė palaukti rudens ir pamatyti realią mokyklos situaciją, atsiras daugiau devintokų, norinčių mokytis Žadvainuose, ar ne. O dabar sprendimo nekeisti ir klasės nekomplektuoti. Tokia klasė iš keturių mokinių, jos teigimu, Savivaldybei kainuotų apie 30 tūkst. eurų, mat kone visas jos išlaikymas tokiu atveju gultų ant Savivaldybės pečių (įprastai formuoti klasę leidžiama, kai joje yra bent 8 mokiniai).
„Ar komiteto nariai skaito, kad 30 tūkst. eurų yra ne pinigas?“ – stebėjosi L. Rėkašienė.
Ji taip pat pabrėžė, jog iš tų keturių dabar mokyklos turimų vaikų, norinčių lankyti 9-tą klasę, žadvainiškis – tik vienas. Dar du atvežami iš Rietavo, vienas atvyksta iš Girėnų. O priėmus tokį sprendimą, jog klasė lieka, bet rudenį paaiškėjus, jog taip nėra, nuskriausti būtų būtent šie vaikai, mat jiems tektų staigiai „orientuotis į kitas mokyklas“.
Visos diskusijos nubrauktos – devintokai mokysis
Į karštas diskusijas įsiterpęs meras Antanas Černeckis antrino, jog reikėtų elgtis pagal esamą situaciją ir klasę formuoti tik rudenį, jei atsirastų pakankamai vaikų. Jis sakė suprantąs ir mokyklos direktorių, juk pats kažkada toje mokykloje dirbo ir už ją kovojo, tačiau situacija aiški, ir ji nėra gera.
Meras pagarsino ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos požiūrį į mažas mokyklas, turinčias mažiau nei 150 mokinių. Esą apie jungtines klases jose ateity apskritai niekas nebešneka, kaip ir apie nepilnas klases. O Savivaldybė jau dabar turinti bėdų, jog leido tiek Medingėnuose, tiek Tveruose, tiek Žadvainuose, o anksčiau – ir L. Ivinskio gimnazijos Daugėdų skyriuje jungtines klases laikyti.
„Esam prispausti prie krašto“, – neslėpė meras.
Kaip ten bebūtų ateityje, dėl Žadvainių pagrindinės mokyklos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje išsakytos nuomonės Tarybos posėdyje nebeturėjo reikšmės. S. Kažukauskui pateikus raštą, jog rugsėjį čia mokysis jau ne keturi, o septyni devintokai, iš kurių vienas – turintis specialiųjų poreikių (taigi skaičiuojamas kaip 2 mokiniai), pritarta, jog devintos klasės komplektas Žadvainuose liktų.
Tveruose Rugsėjo 1-oji – be pirmokų
Patvirtinti ir kitų švietimo įstaigų klasių komplektai.
L. Ivinskio gimnazijoje bus 10 klasių komplektų ir 3 priešmokyklinio ugdymo grupės (51 ugdytinis), į Tverų gimnaziją rudenį keliaus 16 ikimokyklinukų, o į kitą grupę – 8 priešmokyklinukai, suformuota 10 klasių komplektų, iš kurių vienas – jungtinis. Rugsėjį Tverai, deja, pasitiks be pirmokų.
Šios gimnazijos Medingėnų skyriuje suformuoti 4 jungtiniai klasių komplektai bei viena bendra ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų grupė (10 vaikų). Nebus devintokų ir dešimtokų.
Žadvainių mokykla, išsaugojusi 9-tą klasę, rugsėjį pasitiks turėdama aštuonis klasių komplektus (du iš jų bus jungtiniai), o iš 7-ių ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų bus sudaryta viena grupė.
Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykloje sudarytas 21 klasių komplektas. Moksleiviai mokysis dailės, muzikos ir teatro skyriuose.