Kumščiais laiptinėje svaidęsis plungiškis sulaukė bausmės

Asociatyvi nuotr.
Penkis kartus teistas plungiškis O. K. vėl prisidirbo. Paskutinį kartą dėl reikalų su narkotikais teisme atsidūręs vyras šįkart baudžiamąją atsakomybę užsitraukė pažeidęs viešąją tvarką, kai bandydamas į namus parsivesti smagiai laiką leidusią savo draugę „pamokė“ du su ja laiptinėje vakarojusius vaikinus

Draugę rado kompanijoje
Muštynėmis pasibaigusios draugės paieškos vyko visai neseniai – birželio 21-osios vakarą. Kaip nustatė teismas, O. K. bendrabučio ketvirto aukšto laiptinėje, Plungėje, smūgiais apdovanojo du vaikinus – prie jos priėjusius M. Č. ir V. K. Pastarasis tuo metu, kai O. K. jam smogė, rankose laikė mobilųjį telefoną, jis nuo smūgio iškrito iš rankos, tėškėsi ant žemės ir suskilo. V. K. patirtą žalą įvertino 100 eurų.
Dėl draugės košės prisiviręs plungiškis neneigė „paauklėjęs“ minėtus vaikinus. Prisimindamas, kaip viskas įvyko, O. K. pasakojo, jog tos dienos vakarą grįžęs po darbo namie nerado savo draugės, tad išėjo jos ieškoti. Nupėdinęs į ketvirtą aukštą pamatė laiptinėje begeriančius vaikinus, tačiau jo draugės toje kompanijoje nebuvo. Ją plungiškis sakė radęs kitur.
O. K. aiškino prašęs mylimosios eiti kartu su juo namo, tačiau ši nesutiko, tad namo vyras grįžo vienas. Tačiau nerimas, matyt, draskė širdį, tad po kurio laiko vėl išėjo krapštyti sugyventinę namo. Šįkart ją rado ketvirto aukšto laiptinėje minėtų vaikinų draugijoje gurkšnojančią alkoholinius gėrimus.
Plungiškis prisiminė draugę stvėręs už rankos ir paprašęs eiti kartu su juo, tačiau moters kompanionai nebuvo sužavėti tokia mintimi – vienas iš jų paėmė ją už rankos ir paprašė pasilikti. Tada vyras esą vėl timptelėjo savo draugę už rankos ir dar kartą paragino eiti namo.
O. K. prisiekinėjo neturėjęs tikslo užgauti savo mylimosios, tačiau šios draugai, matyt, kitaip viską suprato ir ėmė plungiškiui priekaištauti. Tada vyras neapsikentęs sakė abu juos „pamokęs“.
Apklausiamas O. K. gailėjosi šio savo poelgio ir žadėjo ateityje taip nebesielgti. Vyras prašė neskirti jam labai griežtos bausmės, žadėjo toliau dirbti, nes turi išlaikyti savo draugę ir jos dukrelę. Dar vyras pasižadėjo ateityje nebevartoti alkoholio, nes tąkart bėdų prisidarė išgėręs.

Dėstė kitokią versiją
Patys nukentėjusieji to vakaro paveikslą piešė visai kitaip. M. Č. aiškino, jog išėjęs su V. K. parūkyti į ketvirto aukšto balkoną, esantį bendrame koridoriuje, išgirdo barantis porą. M. Č. sakė, jog prie besipykstančių sugyventinių priėjo jo bičiulis, o jis liko balkone, tačiau netrukus ir jis ten nupėdino bei pamatė, kaip O. K. grumiasi su jo bičiuliu. Sakė ėmęs juos raminti, tačiau netrukus sulaukęs smūgio į galvą.
Panašiai viską pasakojo ir V. K., pasak kurio, jis balkone rūkydamas su M. Č., išgirdo merginą šaukiantis pagalbos. Supratęs, kad balsas sklinda iš ketvirto aukšto laiptinės, V. K. tikino ten nubėgęs ir pamatęs besiginčijančią porą. V. K. prisiminė paklausęs, kas čia vyksta, tačiau vietoje atsakymo sulaukęs smūgio, po kurio jam iš rankų iškrito telefonas. Po to esą O. K. jam dar ne sykį trenkė ir lyg to būtų negana, ėmė mosikuoti rankoje laikyta šakute.
V. K. aiškino liepęs O. K. ją mesti, tačiau šis nepakluso ir jiedu susigrūmė, o besigrumdami nusirito nuo laiptų. Kita O. K. auka, pasak V. K., tapo jo bičiulis M. Č.
Aiškintis šio įvykio aplinkybes buvo apklausta ir O. K. draugė, tačiau ji neprisiminė jokių muštynių. Moters atmintyje išliko tik tai, kad tą vakarą ji susipykusi su draugu išėjo pas draugę „gerti“, po to grįžo namo. Esą jau gulėdama lovoje sulaukė pareigūnų vizito, po kurio O. K. atsidūrė areštinėje.

Apribojo laisvę
Ši byla buvo užbaigta teismo baudžiamuoju įsakymu, kuriuo O. K. pripažintas kaltu pažeidęs viešąją tvarką. Už tai jam skirta trečdaliu sumažinta laisvės apribojimo bausmė dešimčiai mėnesių, įpareigojant bausmės atlikimo laikotarpiu tęsti darbą arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje bei uždraudžiant vartoti psichiką veikiančias medžiagas.
Plungiškiui išaiškinta, kad nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo dokumento gavimo dienos jis turi teisę Plungės apylinkės teismui paduoti prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepateikus tokio prašymo, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.