Senjoras neigė smaugęs žmoną

Asociatyvi nuotrauka
Sutuoktinę smaugusiam senjorui apribojo laisvę
Gegužės 17-ąją Plungės apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu užbaigė bylą, kurios pagrindiniu veikėju tapo garbaus amžiaus plungiškis. 1949-aisiais gimęs senjoras baudžiamojon atsakomybėn patrauktas dėl smurto prieš pora metų jaunesnę sutuoktinę.

Kaltina nebūtais dalykais?

Problemų dėl smurto šeimoje plungiškis jau yra turėjęs ir anksčiau, tačiau baudžiamoji byla dėl to jam iškelta bene pirmą kartą. Nustatyta, kad senjoras žmoną, su kuria santuokoje gyvena bemaž 50 metų, skriaudė gegužės pirmosios rytą. Įpykęs vyras savo moterį pirmiausia pastūmė ant sofos, tada prispaudė ją keliu ir abiem rankomis suėmęs kaklą ėmė smaugti. Moteris bandė priešintis, muistytis, dėl to abu nugriuvo ant grindų, bet net ir tada išpuolis prieš ją nesibaigė – vyras žmoną užgulė ir toliau smaugė.

Kad minėtą dieną viskas vyko būtent taip, byloja ant teismo stalo nugulusi medžiaga. Tačiau bėdų prisidaręs senjoras, apklausiamas ikiteisminio tyrimo metu, neigė smurtavęs prieš savo sutuoktinę. Esą tądien ši, atėjusi į kambarį, ėmė priekaištauti dėl pinigų. Vyras aiškino, jog ne kas kitas, bet jis moka už visas komunalines paslaugas, o žmonos dažniausiai net nebūna namuose, ji neva laiką leidžia pas dukteris, tačiau vis tiek, kaip aiškino plungiškis, kėsinasi į jo pinigus, grasindama kalėjimu.

Vyras neneigė minėtą dieną susipykęs su žmona dėl pinigų, tačiau kone prisiekinėjo rankos prieš ją nekėlęs. Anot jo, po barnio sutuoktinė išėjo į kitą kambarį, ten rėkavo, kol galiausiai į namus atėjo dukra ir jos drauge išėjo. Netrukus po to, kaip pasakojo senjoras, namuose pasirodė policija ir apkaltino jį smurtavus prieš žmoną.

Apklausiamas plungiškis tikino niekada gyvenime neskriaudęs sutuoktinės ir nesuprantantis, kodėl ši jį kaltina nebūtais dalykais.

Įtaria vyrą sergant psichine liga

Visai priešingai viską pasakojo nuo vyro nukentėjusi moteris, pasak kurios, sutuoktinis prieš ją ne kartą yra smurtavęs, tačiau ji niekur nesikreipdavo, tyliai kentėdavo. O minėtą rytą, plungiškės teigimu, barnis įvyko ne dėl pinigų, o dėl vyro priekaištų, šis savo moterį kaltino neištikimybe.

Apklausiama moteris su siaubu prisiminė dieną, kai it velnio kurstomas vyras ją puolė. Nukentėjusioji sakė įtarianti, kad jos sutuoktinis serga psichine liga ir jam dėl to vaidenasi nebūti dalykai. Pats vyras, pasak moters, ligos nepripažįsta, pas gydytojus nesilanko, jokių vaistų nevartoja.

Pasak plungiškės, ji išties dažnai laiką leidžia pas dukras ar kitus giminaičius, bet tam esą yra priežastis – ji bijo būti su vyru, kuris – neprognozuojamas, nenuspėjamas, gali bet kada užpulti, juolab kad praeityje yra grasinęs nužudyti, užkasti.

Ir tą rytą, kai ištrūko iš vyro, plungiškė sakė prisiglaudusi pas dukrą, kuri atėjo jos pasiimti. Dukra apie tai, kas įvyko, ir policijai pranešė. Į šią šeimyninę dramą įsikišo ir medikai, nukentėjusiai plungiškei nustatyti kaklo sužalojimas bei krūtinės ląstos sumušimas.

Tai, ką pasakojo plungiškė, patvirtino ir jos dukra, kurios teigimu, tėvas ne pirmą kartą kėlė ranką prieš mamą. Kaip ir nukentėjusioji, moteris įsitikinusi, jog tėvas serga kažkokia psichine liga, dėl to nuolat yra piktas, greitai susinervina, kaltina mamą nebūtais dalykais.

Pasak moters, nėra jokių abejonių, kad tėvas minėtą dieną skriaudė motiną, nes jai atėjus į tėvus namus, ši buvo išbalusi, išsigandusi, nepratarė nė žodžio, buvo užsidariusi tualete.

Apie patirtą smurtą bylojo ir policijos ant nukentėjusios plungiškės kaklo išvystos kraujosruvos. Pareigūnai taip pat matė, jog moteris išsigandusi, skundėsi kaklo skausmais.

Apribojo laisvę

Visų šių duomenų teismui pakako, kad būtų įrodyta senjoro kaltė. Už tai, kad skriaudė savo šeimos narę, plungiškiui teismas devyniems mėnesiams apribojo laisvę. Intensyvi priežiūra vyrui neskirta, jis tik įpareigotas bausmės laikotarpiu nuo 22 iki 6 val. būti namuose, jeigu išvyka nesusijusi su darbu, dirbti arba būti užsiregistravusiam Užimtumo tarnyboje. Taip pat plungiškiui visus devynis mėnesius uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Žinoma, su tokiu teismo verdiktu plungiškis gali nesutikti. Tokiu atveju per keturiolika dienų nuo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepasinaudojus šia teise, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.