Kaip paįvairinti vaiko kambarį, kad jam jame būtų smagu būti?

Unsplash nuotrauka
Sukurti idealų vaiko kambarį tikrai gali būti ne pati lengviausia užduotis, ypač kai yra tiek daug veiksnių, apie kuriuos reikia pagalvoti. Saugumas ir funkcionalumas – be abejo, yra vieni svarbiausių aspektų, tačiau prie viso to nereikėtų pamiršti, jog itin svarbu ir tai, jog savo kambaryje vaikas jaustųsi patogiai bei jam būtų smagu jame tiesiog būti. Tad kaip įrengti tokią erdvę vaikui ir į ką labiausiai reiktų atkreipti dėmesį?

Nesirinkite vaikiškų baldų
Nors tai gali atrodyti keistai, tačiau įrenginėdami kambarį vaikams, geriau nesirinkite vaikiškų baldų. Kodėl? Viena iš priežasčių, jog tai – nepraktiška. Nupirkus vaikišką lovą ar bet kokį kitą specialiai tam tikro amžiaus vaikams pritaikytą baldą, jis tarnaus vos kelerius metus, kol vaikas jį išaugs.
Antra, dažnai vaikiški baldai vaikui nusibosta žymiai greičiau, kadangi mažame amžiuje greitai keičiasi ne tik norai, bet ir pats skonis. Dėl viso to geriau yra rinktis įprasto dydžio baldus, kuriuos, jei yra noro, būtų galima dekoruoti kartu su vaiku. Taip ne tik linksmai ir kūrybiškai praleisite laiką, bet ir įnešite į kambarį autentiškumo bei žaismingumo.
Palikite erdvės žaidimams
Vaikai garsėja tuo, jog gali žaibišku greičiu šokinėti nuo vienos veiklos prie kitos, kol galiausiai ištaria tuos visiems tėvams gerai pažįstamus žodžius: „Man nuobodu“. Laimei, teisingai įrengtas kambarys gali padėti susitvarkyti su tokiomis situacijomis.
Kambaryje pasistenkite sukurti kelias skirtingas erdves, iš kurių kiekviena būtų skirta tam tikram užsiėmimui ar veiklai. Pavyzdžiui, tai gali būti skaitymo, piešimo, lipdymo ar konstravimo kampelis. Kokius veiklos kampelius reiktų pasirinkti, priklauso nuo jūsų vaiko pomėgių ir jo laisvalaikio. Visgi prisiminkite, jog įrenginėjant šias skirtingas zonas reikia pasirūpinti, kad kiekvienoje jų reikalingos priemonės būtų pasiekiamos ranka. Tai padės vaikus išlaikyti kur kas labiau organizuotus bei padės geriau susikoncentruoti ties atliekama užduotimi.
Pasirūpinkite tinkama vieta daiktams
Ne paslaptis, jog vaikų žaislai, drabužiai, kūrybinės priemonės ir kita dažnai užima nemažai vietos kambaryje. Dėl to būtina pasirūpinti vieta, kur visa tai būtų galima laikyti. Tam puikiai tiks spintos, lentynos ir komodos, kurios ne tik sutalpins visus būtiniausius daiktus, bet ir bus ženklas vaikui, jog jis gali būti savarankiškas ir nepriklausomas.
Mažame amžiuje vaikui labai svarbu turėti kažką, kas būtų skirta asmeniškai jam. Visai nesvarbu, ar tai bus jo drabužių spinta, ar komoda, kurioje jis laikys savo žaislus, – bet kokiu atveju visa tai padės lengviau ugdyti tvarkymosi ir daiktų organizavimo įgūdžius.
Pasirinkite kambario temą, kuri patiktų jūsų vaikui
Kiekvieni tėvai žino, kas patinka jų vaikui – nuo princesių iki mašinėlių ar nuo sporto komandų iki vienaragių. Tad pabandykite įkomponuoti šias detales į jūsų vaiko kambarį. Galbūt tai bus patalynė su jūsų vaiko mėgstamiausiais filmukų herojais, o galbūt ant sienų pakabinti paveikslėliai ar plakatai su mėgstamiausia sporto komanda ar muzikos grupe.
Taip pat vietoj to galite kambaryje panaudoti ir jūsų atžalos mėgstamiausias spalvas – tai neabejotinai leis gerai jaustis savo erdvėje. Jei nesate įsitikinę, kas labiausiai patiktų jūsų vaikui, nebijokite pasikalbėti, jis ar ji tikrai atskleis, ko labiausiai norėtų savo kambaryje.
Apšvietimas
Natūralu, jog šviesa yra būtina kiekvienai namų erdvei, visgi vaikų kambaryje ji vaidina dar svarbesnį vaidmenį. Tėvai turėtų pasirūpinti, jog kambaryje būtų taip šviesu, kaip tik įmanoma, tam, kad vaikai galėtų saugiai judėti, žaisti ir kurti.
Beje, rinkdamiesi šviestuvą, nepabijokite į tai pažiūrėti kūrybiškai – tai išlaisvins vaiko vaizduotę. Be abejo, lubinis šviestuvas greičiausiai bus būtinas, norint gerai apšviesti kambarį, tačiau kartu pasirūpinkite ir papildomais apšvietimo elementais. Pavyzdžiui, vaiko kambario sieną galite papuošti priklijuojamomis šviečiančiomis žvaigždėmis, kurios sukurs naktinio dangaus įspūdį.
Kitas vis labiau ir labiau populiarėjantis pasirinkimas – LED juostos. Jos lengvai prisiklijuoja ir yra tinkamos puošti baldus, kambario sienas ar lango rėmus. LED juostos neabejotinai kambariui suteiks unikalumo ir išskirtinumo, o jūsų vaikas specialiu pulteliu galės net reguliuoti apšvietimo spalvą savo kambaryje. Tad jei galvojate, jog toks variantas tikrai patiktų jūsų vaikui, didžiausią LED juostų pasirinkimą rasite čia.
Tikimės, jog šie keli patarimai padės, dekoruojant savo vaiko kambarį. Svarbiausia – nebijokite eksperimentuoti ir pasikalbėti su savo atžala – kartu išsirinkti kambario elementai, be jokios abejonės, atneš geriausią ir labiausiai džiuginantį rezultatą.

Užs. Nr. 595