Jurgitos NAGLIENĖS nuotr.
Naujaisiais konteineriais jau galima naudotis
Plungiškiai ir rietaviškiai tikriausiai jau pastebėjo vienur kitur stovinčius naujus konteinerius, skirtus tekstilei – drabužiams, patalynei, užuolaidoms, minkštiems žaislams ir avalynei.

Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC)  rūpesčiu 13 tokių konteinerių pastatyta Rietavo savivaldybėje (po vieną Tverų, Daugėdų ir Medingėnų seniūnijose, keturi Rietavo ir šeši Rietavo miesto seniūnijose) bei dar 30 – Plungės rajone (20 mieste ir po vieną kaimiškosiose seniūnijose).
Kaip akcentavo TRATC direktorius Vidimantas Domarkas, gyventojams svarbu įsidėmėti, kad šie konteineriai skirti ne šiukšlėms, bet tiems tekstilės gaminiams, kuriuos dar galima panaudoti – jie bus perduoti sunkiai besiverčiantiems asmenims.
„Kai kuriose vietose šie naujieji konteineriai įkurdinti prie pusiau požeminių atliekų konteinerių aikštelių, bet, mano supratimu, tai nėra pats geriausias sprendimas, mat žmonėms gali susidaryti įspūdis, kad ir šie konteineriai yra skirti atliekoms. Matysim, gal ateity juos perkelsim į prekybos centrų automobilių stovėjimo aikšteles ir kviesim atvykus pirkti naujų drabužių pirmiausia atiduoti senus, jau nebenešiojamus, bet kažkam dar pasitarnausiančius“, – kalbėjo V. Domarkas.
Tekstilei skirtus konteinerius jiems užsipildžius ištuštins konkursą laimėjusi Telšiuose registruota UAB „Autotikslas“. Pasak TRATC direktoriaus, sprendimas atskirai surinkti tekstilės atliekas priimtas galvojant ne tik apie ekologiją, bet ir įvertinus ekonominę naudą, mat dabar surinkti ir sutvarkyti toną buitinių atliekų kainuoja 108 eurus, o minėta UAB „Autotikslas“ toną tekstilės įsipareigojo surinkti ir sutvarkyti už 30 eurų (be PVM).
Tiesa, sutartyje yra numatyta viena sąlyga – bent pusė tekstilės, rastos naujuosiuose konteineriuose, turi būti tinkama naudoti toliau.
„Jei nemokėsim naudotis šiais konteineriais ir paversim juos šiukšliadėžėmis, tai ir mokėsim kaip už šiukšles“, – teigė V. Domarkas ir pridūrė besitikintis gyventojų sąmoningumo.