Avarija prie Stonaičių – į griovį nulėkė vilkikas

Nuot­rau­ka iš feis­bu­ko
Vil­ki­ke pri­spaustą vai­ruo­toją va­da­vo ug­nia­ge­siai
Trečiadienio vakarą per Plungę lėkusių specialiųjų tarnybų kaukiančios sirenos pranešė apie netoliese įvykusią nelaimę. Greitosios medikų ir ugniagesių gelbėtojų pagalbos prireikė 55-erių vilkiko vairuotojui – sunkiasvorei mašinai Plungės–Vėžaičių kelyje, Mardosų kaime ties posūkiu į Stonaičius, nulėkus nuo kelio, vyriškis liko joje prispaustas.

Blaivaus klaipėdiškio vairuojamas vilkikas, gabenęs 26-ias tonas svėrusį krovinį, į pakelės griovį nulėkė mašiną sumėčius posūkyje. Važiuojantiesiems pro šalį griovyje ant stogo gulinčio vilkiko vaizdas, kurio puspriekabė – nuvirtusi ant šono, atrodė bauginančiai, baimintasi, kad nepavyko išvengti aukų. Laimei, vairuotojas liko gyvas.

Anot Plungės policijos komisariato Reagavimo poskyrio viršininkės Ingridos Juškaitės, po avarijos klaipėdiškis buvo sąmoningas, tačiau išlipti iš vilkiko negalėjo – buvo prispaustas, tad jį, panaudodami hidraulinę įrangą, vadavo ugniagesiai gelbėtojai. Iškart po to vyras perduotas į medikų rankas. Greitąja jis buvo nuvežtas į Plungės ligoninę. Dėl šonkaulio lūžio, galvos, krūtinės bei kitų sumušimų, nudegintos kojos paguldytas į Traumatologijos skyrių.

O ugniagesiai gelbėtojai darbo turėjo ir išvežus nukentėjusįjį. Avarijos metu buvo pažeistas vilkiko kuro bakas, todėl teko iš jo į plastmasines talpas perpilti apie 100 litrų kuro. Surinkti ant kelio išsilieję naftos produktai. Atvykus evakuatoriui, vilkiko kabina, puspriekabė ir konteineris buvo atversti, patraukti į šalikėlę, mat prieš tai sunkvežimis buvo užtvėręs pirmą eismo juostą. Galiausiai gelbėtojai nušlavė kelio dangą.