Būsimosios floristės kuria kompozicijas Vėlinėms

Būsimosios floristės kuria kompozicijas Vėlinėms

Būsimosios floristės kuria kompozicijas Vėlinėms

Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriuje antrus metus mokosi būsimosios floristės, vadovaujamos dailės mokytojos-ekspertės Rimos Bingelienės. Merginos šiuo metu užsiėmusios vainikų ir kryželių komponavimu Vėlinėms.

Dalia KARPAVIČIENĖ

daliak@skrastas.lt

Medžiagos iš gamtos

Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriuje Budraičiuose vienuolika moksleivių mokosi floristikos specialybės. Visos – merginos. Dailės mokytoja-ekspertė Rima Bingelienė nesistebi: Lietuvoje floristų vaikinų ir vyrų tėra vienetai.

Floristikos mokslai, kartu įgyjant vidurinį išsilavinimą, trunka trejus metus.

„Pradėjome mokytis nuo pradžių pradžios: supažindinau su kompozicijos pagrindais, komponavimo principais, medžiagų paruošimu (saugojimu, konservavimu), komponavimo stiliais ir būdais. Floristikos mene labai svarbios ir spalvos. Mokėmės spalvotyros – spalvų pajautimo, suvokimo, išdėliojimo, derinimo, „maišymo“ ir kitokių reikalingų dalykų“, – pasakojo R. Bingelienė.

Medžiagos, reikalingos floristikos mokymuisi, nepigios. Todėl dauguma medžiagų moksleivės ieško gamtoje. Dėkinga ir aplinka, nes šalia Budraičių, Tytuvėnų krašte, daug pelkių, ežerų, šalia kurių auga labai įvairūs augalai.

Floristikos darbams nepamainoma gebenė, sedulos šakelės, įvairios samanos, šermukšnių uogos, smilgos, meldai, frezijų lapai ir panašiai.

Ruošiasi Vėlinėms

Artėjant Vėlinėms, moksleivės kuria kompozicijas, tinkančias kapams papuošti: romėniškus vainikus, kryželius, atitinkamai dekoruoja, parenka spalvas.

Vainikui vielos karkasas užpildomas samanomis, padengiama gebenės lapais ir sutvirtinama karštais klijais arba vielutėmis.

Kryželiams daromas vytelių karkasas, tvirtinamos įvairių spalvų samanos, kerpės. Dekoruoti galima ir su sausomis, ir su gyvomis gėlėmis, augalais.

„Nuolat skatinu į darbelius įdėti fantazijos. Pavyzdžiui, viena moksleivė nusprendė į Vėlinių vainikėlį įkomponuoti žvakutę. Gražu“, – džiaugėsi R. Bingelienė.

Reikia begalinės kantrybės

Mokytoja rodė praėjusių metų moksleivių darbus: paveikslėlius, dekoruotus gėlėmis, kompozicijas su beržo tošimis ir lapais, Kalėdoms ir Velykoms sukurtas puokštes. Įdomiausi darbai eksponuoti parodoje Tytuvėnų regioninio parko direkcijos Lankytojų informacijos centre, mokykloje.

Pasak R. Bingelienės, mokantis floristikos pirmiausia reikia begalinės kantrybės. Padeda ir meninis pojūtis, meninė gyslelė.

„Kiekvieną galima išmokyti ir piešti, ir komponuoti, tačiau visada lengviau ir greičiau seksis tam, kuris turi polinkį į meną“, – įsitikinusi Rima Bingelienė.

Rugsėjo pabaigoje Joniškio žemė sūkio mokykloje vykusioje tarptautinėje Šiaurės Lietuvos parodoje-mugėje floristinių kilimų kūrimo konkurse būsimosios floristės Laura Norkevičiūtė, Živilė Sakalauskaitė, Alvilė Rimolaitytė, Viktorija Sakalauskaitė iš Budraičių laimėjo pirmąją vietą. Konkurso tema buvo „Metų laikai“, K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.

R. Bingelienė viliasi, jog baigusios mokslus, jos moksleivės be vargo ras darbą. Floristo specialybė – ir paklausi, ir reikalinga. Todėl, įgijus praktikos galima imtis ir nuosavo verslo.

Autorės nuotr.

VĖLINĖS: Artėjančioms Vėlinėms moksleivės kuria kryželius ir vainikus, kuriais ketina papuošti artimųjų kapus.

DARBAI: Nors floristikos specialybės merginos mokosi tik antrus metus, jau spėjo sukurti paveikslėlių, kilimėlių, puokščių, proginių akcentų.

MEDŽIAGOS: Savo darbams reikalingų medžiagų moksleivės randa gamtoje.

PATARIMAI: Floristikos paslaptimis dailės mokytoja-ekspertė Rima Bingelienė dalijasi su savo mokinėmis.

ATEITIS: R. Bingelienė džiaugėsi, kad visos jos mokinės – kūrybingos, kantrios, darbščios būsimosios floristės. Mokytojos manymu, floristas visuomet ras darbo.

Rimos BINGELIENĖS albumo nuotr.

KILIMAS: Būsimųjų florisčių sukurtas kilimas pelnė pirmąją vietą Joniškyje vykusiame konkurse.