Kaip pasiruošti dantų implantacijai?

Asociatyvi nuotrauka
Šiais laikais dantų implantacija yra pakankamai dažna procedūra. Nepaisant to, daugelį pacientų ji vis dar baugina. Specialistai teigia, kad tinkamai pasiruošus tokiai procedūrai, jaudintis nėra dėl ko. Ką daryti, kad pasijustumėte drąsiau, galite sužinoti jau dabar.

Atviras bendravimas su gydytoju

Tam, kad viskas vyktų kuo sklandžiau, pirmiausia svarbu atvirai bendrauti su specialistu: informuoti apie bendrąją savo sveikatos būklę, ligas. Taip gydytojui lengviau įvertinti galimas operacijos rizikas ir jų išvengti. Drąsiai užduokite klausimus, tai leis išsklaidyti bet kokias abejones. „Ozo“ odontologijos klinika Vilniuje yra tobulas pasirinkimas ieškantiems patyrusių specialistų, kurie taiko pažangiausius gydymo metodus ir pasirūpina, kad jaustumėtės saugiai bei užtikrintai.

Maisto vartojimas

Dantų implantacija dažniausiai atliekama, jei netaikoma sedacija, taikant vietinę nejautrą, todėl į operaciją nebūtina atvykti tuščiu skrandžiu, nebent gydytojas nurodo kitaip. Po procedūros, kai veidas ir liežuvis yra nutirpę, gali būti jaučiamas diskomfortas kramtant. Dėl šios priežasties rekomenduojama pavalgyti pakankamai sočiai, tačiau nepersivalgyti.

Makiažo priemonių naudojimas

Prieš dantų implantaciją patariama nenaudoti makiažo priemonių, nes jos gali apsunkinti odos dezinfekavimo procedūrą. Šiuo atveju tikrai nebūtina atrodyti tobulai. Kur kas svarbiau sudaryti palankias sąlygas operacijai, taip užtikrinant, kad ji vyktų sklandžiai ir rezultatas būtų maksimaliai geras.

Žalingi įpročiai ir gyvenimo būdas

Siekiant sumažinti uždegimų ir kitų komplikacijų riziką, prieš dantų implantaciją pageidautina sumažinti surūkomų cigarečių kiekį. Tai gali padėti paspartinti pooperacinį gijimą. 

Vaistų vartojimas

Po operacijos medikai gali paskirti tiek antibiotikų, tiek skausmą malšinančių vaistų. Derėtų griežtai laikytis jų vartojimo nurodymų. 

Priežiūra po implantacijos

Jeigu atliekama vieno danties implantacija, pacientas dažniausiai nejaučia nieko neįprasto, todėl net nereikia skausmą malšinančių vaistų. Jeigu atliekama kaulo atkūrimo procedūra ir sriegiama daugiau implantų, po operacijos gali atsirasti patinimas. Po operacijos visuomet skiriami antibiotikai. 

Įvertinus pooperacinę būklę, maždaug savaitę po dantų implantacijos rekomenduojama neplanuoti svarbių įvykių, vengti sunkios ir intensyvios fizinės veiklos, nesimaudyti karštoje vonioje, nesilankyti pirtyje. Taip pat reikalinga tinkama žaizdos priežiūra, burnos skalavimas antiseptiniais tirpalais. Siūlai pašalinami po operacijos praėjus maždaug 7–10 dienų. 

Jau seniai svarstote dantų implantacijos galimybę, tačiau vis nepasiryžtate tam? Pasikonsultuokite su geriausiais savo srities specialistais ir nuvykite į šalį bet kokias abejones. Susigrąžinkite funkcionalią ir estetišką šypseną – ji ypač svarbi kiekvienam iš mūsų.

Užs. Nr. 21 r