
Naujausios
Būsimosios abiturientės Gintarė Petraitytė ir Agnė Staupelytė ruoštis dalyvauti šioje stovykloje pradėjo dar praėjusių metų rudenį, kai Europos jaunimo informacijos tinklas „Eurodesk“, kurio akredituotas atstovas Plungėje yra viešoji įstaiga „Edukacija kitaip“, moksleivius kvietė į tarptautinės kompanijos „Time to move“ („Laikas keliauti“) renginius. Jų metu buvo pristatomos galimybės studijuoti, dirbti bei savanoriauti užsienyje.
Šių renginių metu jaunimas susitiko su Baltijos ir Amerikos laisvės fondo Lietuvos koordinatore Ingrida Laurinavičiene. Viešnia ne tik išsamiai pristatė fondo veiklą, bet ir įkvėpė plungiškius nepabijoti dalyvauti atrankoje.
Norėdamos patekti į „Lyderystės akademiją“ merginos turėjo įveikti ne vieną šimtą varžovų. Jos atrinktos iš 1 300 pretendentų – būtent tiek anketų šiemet pasiekė organizatorius. Kitame etape jų lieka apie šimtą, tuomet atrenkama grupė, kurią sudaro visų Baltijos šalių vienuoliktų klasių jaunimas. Į antrąją etapą patekę jaunuoliai kviečiami į tiesioginis pokalbį, kurio metu stebima, kaip sekasi bendrauti anglų kalba, kaip gebama pristatyti idėjas ir kt. Ankstesniais metais kiekvienai Baltijos šaliai buvo skiriama po 10 vietų, bet šiemet labiau suspindėjo Estijos jaunimas, todėl jų pakviesta daugiau. Tad išties smagu, kad esant tiek nedaug vietų dvi iš jų laimėjo plungiškės merginos.
Liepos pradžioje į JAV išvykusios Gintarė ir Agnė jau vėl matomos mūsų mieste. Merginos sakė, kad dar negali pabusti iš to nerealaus sapno ir suvokti, kad viskas, ką patyrė, vyko iš tikrųjų.
Reikėtų priminti, kad „Lyderystės akademija“ – tai vasaros stovykla mokiniams, kurie turi verslo idėją. Tiek Gintarė, tiek Agnė neslepia, kad su verslu jau susidūrusios, tad mėnuo, kurį Jungtinėse Amerikos Valstijose praleido bendraudamos su stambių firmų vadovais, joms davė labai daug.
Gintarė Petraitytė jau turi savo prekinį ženklą – „Drapanas“ – ir aktyviai plėtoja savo veiklą. Agnė Staupelytė bando save realizuoti per meninę fotografiją, mėgsta tapyti, rašyti.
Abi merginos labai aktyvios jaunimo organizacijų narės. Gintarė iki šio pavasario ėjo nevyriausybinės visuomeninės organizacijos „Krantas“ pirmininkės pareigas. Be privalomų pamokų mokykloje, ji dar lanko Mykolo Oginskio meno mokyklą. Agnė taip pat aktyvi visuomeninėje veikloje, šį pavasarį jai teko vesti diskusijas „Žinau, ką renku“, būti „Europos jaunimo savaitės“ ambasadore, o kur dar įvairūs konkursai ir olimpiados.
Grįžusi iš stovyklos Agnė neslėpė, kad šis mėnuo į verslą ir verslumą leido pažvelgti kitomis akimis. „Galvojau, kad norėsiu studijuoti tik su verslu susijusius mokslus, bet dabar supratau, kad tikrai ne... Grįžusi supratau, kaip esu pasiilgusi savo šalies, tapau dar didesnė patriotė ir žinau: jeigu ir išvažiuosiu iš Lietuvos, tai nebent vėl pagal kokią mainų programą“, - mintimis dalijosi Agnė.
„Vaikščiodamos po Niujorką ar Vašingtoną, vis negalėjome patikėti, kad tai vyksta su mumis. Juk aplankyti šią šalį ir didingus jos miestus daugumai – viso gyvenimo svajonė“, - pasakojo Gintarė.
Nors Agnė ir Gintarė išvyko kartu, grupiniuose stovyklos užsiėmimuose susitikdavo retai. Kambariuose gyveno trise – po vieną kiekvienos šalies atstovą. Darbo grupės buvo sudarytos tokiu pat principu, kad jaunuoliai galėtų kuo daugiau bendrauti su bendraamžiais iš kitų šalių. Tiek Agnė, tiek Gintarė atviravo, kad dėl anglų kalbos nebuvo jokių bėdų. „Galvojome, kad bus sudėtingiau, nes Estijos atstovai buvo iš vieno Talino licėjaus, kuriame mokomoji kalba – anglų“, - dalijosi prisiminimais jaunosios plungiškės.
Paklaustos, kaip stovykloje buvo ugdomas verslumas, merginos pasakojo, kad kiekviena komanda turėjo pateikti verslo idėją, suskaičiuoti, kiek atsieitų ją įgyvendinti, išaiškinti marketingo galimybes ir t. t. Žodžiu, reikėjo parengti tikrą verslo strategiją. „Galiu pasigirti, kad mano komanda laimėjo pirmąją vietą“, – džiaugėsi Agnė. Jai antrinusi Gintarė neslėpė, kad parsivežė daug idėjų, kurias tikrai išbandys savo „Drapanų“ versle.
„Tai, ką ten patyrėme, – visam gyvenimui. Abi jau esam „Lyderystės akademijos“ Alumni klubo narės“, – pasakojo merginos.
Suprasdamos, kokia nereali ir neįkainojama patirtis gaunama tokiose stovyklose, būsimosios dvyliktokės pasiruošusios pasidalinti ja su rajono gimnazijų vienuoliktokais ir galbūt juos įkvėpti bandyti pildyti anketą (ji pildoma nuo gruodžio pradžios iki kitų metų kovo 11 dienos). Juk kai bendraamžiai dalijasi patirtimi, ji kur kas suprantamesnė.