Liepsnos pasiglemžė ūkininko namus

Plungės prie­šgais­rinės gelbė­ji­mo tar­ny­bos nuo­trau­ka
Po gais­ro na­mas ta­po ne­gy­ve­na­mas
Naktį iš pirmadienio į antradienį, tuoj po dvyliktos, Kulių seniūnijos Mižuikų kaimo ūkininkas išgirdo namuose kažką traškant. Buvo dingusi elektra. Pašokęs iš lovos lėkė į katilinę. Atplėšus jos duris į veidą plieskė karštos liepsnos. Mižuikiškis su šeima nerinko nei daiktų, nei dokumentų – bėgo gelbėtis į lauką. Taip ir liko stovėti be nieko – ugnis pasiglemžė ir namus, ir visus juose buvusius daiktus.

Liepsnojantį medinį namą gesino Plungės, Kulių, Endriejavo ir Rietavo ugniagesių brigados. Jiems atvykus, liepsnos namą jau buvo apėmusios, žmonių jame nebebuvo. Nudegė dalis pastato stogo, išdegė prie namo prijungtos mansardos ir pačio namo vidus, perdengimas.

Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Mykolo Pronckaus pasakojimu, po gaisro namas – jau negyvenamas. Esą keturių asmenų šeima, gelbėdamasi nuo gaisro, nė dokumentų nespėjo susirinkti, ką jau kalbėti apie kitus daiktus.

M. Pronckaus teigimu, gaisras galėjo kilti nuo katilinėje buvusio elektrinio vandens šildytuvo, mat ugnies židinys – būtent ten. Namuose buvo įrengtas dūmų detektorius, bet jis suveikė tik vėliau, liepsnai išplitus į kambarius. Katilinėje apie gaisrą galinčių įspėti įrenginių nebuvo.

Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė antradienį „Žemaičiui“ sakė, kad namų neteko be galo geros širdies žmogus – stambus Kulių seniūnijos ūkininkas. Jis Mužuikuose gyveno su šeima – žmona ir dviem mokyklinio amžiaus vaikais.

„Labai gaila žmonių. Mes, kuliškiai, esam sujaudinti nelaimės. Ūkininkas labai bendraujantis, geros širdies. Nuolat remdavo miestelio šventes. Kiek galėsim, tiek šeimai padėsim. Tiek seniūnija, tiek, manau, ir miestelio bendruomenė pagelbės“, – sakė seniūnė.

D. Petrauskienės žiniomis, namas buvo apdraustas. Po gaisro mižuikiškių šeima esą apsistojo Rietave, pas artimuosius.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.