Milijonine afera įtariami tėvas ir sūnus

Milijonine afera įtariami tėvas ir sūnus

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių apygardos valdyboje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamo bankroto, sukčiavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Nusikaltimais įtariami logistikos bendrovės akcininkas ir direktoriumi dirbęs jo sūnus.

Baudžiamoji byla perduota Šiaulių apylinkės teismui.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Pardavinėjo pigiau, nei pirko

Kiti du bendrininkai, šiuo metu atliekantys bausmę Marijampolės pataisos namuose, kaltais pripažinti už dokumentų klastojimą.

Tyrimo metu nustatyta, kad automobilių prekyba ir logistika užsiimanti bendrovė išperkamosios nuomos būdu už daugiau nei 5,7 milijono litų įsigijo septyniolika vilkikų, penkiolika puspriekabių ir prabangų automobilį „Audi Q7“, tačiau lizingo įmonei įmokų nemokėjo.

FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai atskleidė, kad logistikos bendrovės savininkas ir jos direktorius, norėdami išvengti įsipareigojimų, pradėjo pardavinėti bendrovės nekilnojamąjį turtą tokia pačia veikla užsiimančioms antrinėms bendrovėms.

Šiauliečiai pardavė logistikos bendrovės turimas patalpas, buvusias Šiauliuose, Vilniuje ir Radviliškyje, už 1,1 milijono litų, kai reali nekilnojamojo turto vertė siekė daugiau nei šešis milijonus.

Šešis kartus pigiau kaltinamieji pardavė ir turėtas aštuoniolika transporto priemonių. Paskaičiuota, kad reali automobilių kaina buvo 6,6 milijono litų, o antrinei bendrovei jie buvo parduoti vos už pusantro milijono.

Ekonomiškai nenaudingai nekilnojamąjį turtą ir transporto priemones pardavinėjusi logistikos bendrovė atsiskaitydavo tik su tiekėjais, kuriems buvo sumokėta daugiau nei 1,3 milijono litų. Tačiau valstybei buvo vengiama sumokėti daugiau nei 520 tūkstančių litų PVM už kelerius metus naudotus ir lizingo įmonės susigrąžintus automobilius.

Bendrininkas nuteistas

FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai surinko duomenų, kad kaltinamieji, atsikratydami skolų turinčia nemokia bendrove, suplanavo ir buhalterinės apskaitos dokumentų slėpimą.

Bendrovės savininkas ir jo sūnus surado ne kartą teistą vilnietį, kuris už tūkstančio litų atlygį įkalbėjo kitą, irgi ne kartą teistą, asmenį fiktyviai įsigyti bankrutuojančią bendrovę.

Tyrimo metu nustatyta, kad po savaitės „naujasis“ bendrovės savininkas 6000 vienetų logistikos bendrovės akcijų fiktyviai už 24 tūkstančius litų pardavė Ukrainos piliečiui.

Ne kartą teistas ir fiktyviai akcijas pardavęs vilnietis už dokumentų suklastojimą, tai yra už tai, kad fiktyviai pirko, o vėliau pardavė logistikos bendrovę, šių metų rugsėjo mėnesį Vilniaus miesto apylinkės teismo buvo pripažintas kaltu.

Už bendrovės privedimą prie tyčinio bankroto, sukčiavimą, skolininko nesąžiningumą, apgaulingą apskaitos tvarkymą ir dokumentų klastojimą Šiaulių verslininkams gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų.