Naminukę senjorė aiškino pirkusi savo reikmėms

Asociatyvi nuotrauka
Naminukę plungiškė senjorė sakė nusipirkusi iš į namus užsukusio nepažįstamo vyriškio
Du mėnesiai suvaržytos laisvės – tokios bausmės sulaukė plungiškė senjorė, kurios namuose policijos pareigūnai praėjusį mėnesį rado 11,1 litro naminės degtinės. Už tai 1952-aisiais gimusiai moteriškei buvo iškelta baudžiamoji byla, kurią Plungės apylinkės teismas neseniai užbaigė baudžiamuoju įsakymu.

Į vyresnio amžiaus našlės duris policijos pareigūnai pasibeldė birželio 15-osios vakarą. Jie šiuose namuose lankėsi ne šiaip sau – moteris įtraukta į rizikos asmenų sąrašą.

Kaip matyti iš pareigūnų tarnybinio pranešimo, svečių 20.20 val. sulaukusi plungiškė ramiai atidarė buto duris ir leido tyrėjams užeiti. Šių akys iškart užkliuvo už dviejų litrų plastikinės talpos ir stiklinės, buvusių ant virtuvinės spintelės. Juose buvo skystis, kurį pauostę pareigūnai iškart sumojo, jog čia – ne švęstas vanduo, o vadinamoji naminukė.

Tyrėjai senjorės klausė, ar ši namuose dar turi naminės degtinės, ir tada moteris iškart juos nuvedė prie malkinės, kurioje buvo dar du penkių litrų talpos plastikiniai buteliai su bespalviu skysčiu, turinčiu naminukės kvapą.

Tad išvis plungiškės namuose buvo rasta 11,1 litro vadinamųjų velnio lašų. Dėl to moters atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, vėliau išaugęs į baudžiamąją bylą, nugulusią ant Plungės apylinkės teismo stalo.

Teismas nustatė, jog plungiškė naminukę iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens nusipirko šių metų birželio pradžioje. Esą moteris neturėjo tikslo stipriosios realizuoti – pasidėjusi virtuvėje ir kieme esančiame sandėliuke laikė sau, kol naminę degtinę surado Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta plungiškė iškart pripažino kaltę ir papasakojo, kaip naminukė atsirado jos namuose. Anot moters, vieną birželio dieną į jos namus pasibeldė nepažįstamas vyriškis, kurio dėl senyvo amžiaus atpažinti esą negalėtų. Šis jai pasiūlė nusipirkti 11 litrų naminės degtinės. Senjorė tikino ilgai nesvarsčiusi ir nusipirkusi. Manė turėsianti savo reikmėms.

Už naminukę, supilstytą į dvi penkių ir vieną dviejų litrų talpas, plungiškė sakė sumokėjusi 55 eurus. 10 litrų stipriosios pasakojo nunešusi į sandėliuką, o likusią parsinešusi į namus ir pasidėjusi virtuvėje, nes ketino pati išgerti. Tačiau pirkiniu senjorė, kaip pati aiškino, pasimėgauti nė nespėjo, nes sulaukė nekviestų svečių – policijos, paėmusios naminę degtinę.

Apklausiama plungiškė labai gailėjosi pirkusi ir laikiusi naminukę ir žadėjo ateityje taip nebesielgti. Vienintelis moters prašymas – kad teismas skirtų kuo švelnesnę bausmę.

Bylą išnarpliojęs Plungės apylinkės teismas senjorę pripažino kalta dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo. Įvertinęs tai, kad moteris neteista, nebausta administracine tvarka, gailisi prisidirbusi, teismas jai skyrė trečdaliu sumažintą laisvės apribojimo bausmę dviem mėnesiams be intensyvios priežiūros, bet įpareigojant visą šį laikotarpį nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Plungiškei išaiškinta, kad jei ji nesutinka su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 dienų nuo dokumento gavimo dienos turi teisę paduoti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepasinaudojus šia teise, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.