
Naujausios
Gimnazijoje svečiuojantis dainininkei, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatei Veronikai Povilionienei sulaukta netikėto kvietimo surengti koncertą, skirtą Lietuvos Kariuomenės dienai, Vilniuje, jos vedamų vakarų cikle „Pasidainavimai su Veronika“.
Koncertinę programą rengė gimnazijos vaikinų vokalinio ansamblio ir Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Žemaitijos 8-osios rinktinės pučiamųjų orkestro dalyviai, padedami mokytojų Martyno Miliausko ir Lino Senkaus.
Vakarai „Pasidainavimai su Veronika“ Vilniaus Mokytojų namuose vyksta jau keleri metai. Jie yra populiarūs tarp vilniečių ir miesto svečių – tai neeilinis koncertas, o renginys, kuriame dainuoja visi susirinkusieji.
Pristatydama alsėdiškius, vakaro šeimininkė V. Povilionienė sakė, kad tai pirmas iš tiek toli ir tokios sudėties atvykęs kolektyvas. Ji papasakojo daug prisiminimų apie partizanų ir lietuvių karines dainas. Neapsieita ir be žemaitiškų dainų. Vieną jų atliko merginų duetas – buvusi gimnazistė, šiuo metu studijuojanti Vilniuje Iveta Silkauskaitė ir abiturientė Gerda Šukytė.
Didžiulė garbė, kad į šį renginį alsėdiškių kvietimu atvyko ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Sveikindama su artėjančia Kariuomenės diena, ji kalbėjo: „Mielas jaunime, kai jūs uždainuojate – verkia siela, kai jūs užgrojate maršą – skamba ne tik nuostabūs muzikos garsai, bet ir gyvenimo triumfas. Labai linkiu, kad jūs būtumėte tie kariai, kurie saugo mūsų valstybę, mūsų laisvę. Ir kad jums niekada netektų sudėti aukos.“
Pirmoji šalies ponia dėkojo jaunimui, dainuojančiam partizanų dainas. Po koncerto ji dar ilgai bendravo su mokiniais ir su pedagogais. Gavę itin didžiulį gerų emocijų pliūpsnį, pokalbio pabaigoje gimnazistai sulaukė dar vienos staigmenos. D. Nausėdienė pakvietė juos kitų metų pradžioje koncertuoti Prezidentūroje.
Iki koncerto pradžios Mokytojų namuose, gimnazistai turėjo retą progą apsilankyti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Užsukti ten, kur paprastai žiūrovai neįleidžiami – į grimerines ir rekvizito kambarius, apšvietimo ložes ir dailininkų dirbtuves, orkestro duobę. Be to, mokiniai galėjo išvysti, kaip veikia nusileidžiantys ir pakylantys kulisai.
Susitikti su alsėdiškiais laiko rado net Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas. „Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras – tai įstaiga, kurioje kasdien dirba 600 žmonių. Viskas turi būti sustyguota sekundžių tikslumu – žiūrovas atėjęs neturi matyti jokių pauzių. Tam pirmiausia būtinas begalinis susiklausymas ir komandinis darbas,“ – apie darbo subtilybes ir karjeros galimybes teatre pasakojo jo vadovas.
Greitai suradus bendrą kalbą su direktoriumi, net surengta visai neplanuota repeticija, aptartos galimos bendradarbiavimo galimybės.