
Naujausios
Kiekvienas, kas atvyko į šį didelio masto renginį, kuris skirtas visai šeimai, bet kokio amžiaus, skirtingų poreikių ir požiūrių žmonėms, tikrai atrado būtent jam įdomią veiklą (o gal net keletą jų), iš kurios galėjo pasisemti žinių, išbandyti kažką naujo, patobulėti, išgirsti žymių žmonių nuomonių įvairiausiomis temomis.
Visą dieną dalyvių laukė visa eilė diskusijų palapinių: „Mūsų valstybė“, „Išsilavinusi visuomenė“, „Rytojaus jaunimui“, „Lietuva pasaulyje“, „Visi mes žmonės“, „Žinau, ką renku“, kuriose diskutavo ir diskusijas moderavo aktyvūs ir šalyje puikiai žinomi politikai, politologai, visuomenės veikėjai.
Be paties „Laisvės pikniko“ iniciatoriaus žurnalisto Andriaus Tapino, tarp diskusijų dalyvių buvo galima išvysti Gabrielių Landsbergį, Liną Linkevičių, Andrių Kubilių, Ritą Miliūtę, Jurgitą Jurkutę, Dovilę Filmanavičiūtę, Tomą Vaisetą, Rytį Zemkauską, Lianą Ruokytę Jonsson, Viktoriją Čmilytę-Nielsen, Irena Šiaulienę, Raigardą Musnicką ir daugybę kitų garsių asmenų.
Teritorijoje, kuri vadinosi „Visuomeninė erdvė“, buvo galima susipažinti su gausiu būriu žinomų ir aktyvią veiklą tik pradedančių visuomeninių organizacijų. Kiekviena jų stengėsi prisistatyti kuo įdomiau. Buvo daug interaktyvių veiklų, smagių užduočių, įdomių klausimų. Šioje erdvėje buvo galima sužinoti apie moksleivių ir studentų organizacijas, visuomenės sveikata besirūpinančias įstaigas, gyvūnų globos draugijas, daugiavaikes šeimas, jaunas mamas, neišnešiotukus auginančius tėvus vienijančias organizacijas ir daugybę kitų įdomių dalykų.
Buvo įdomu stebėti, kaip pabėgėlių centro gyventojai lietuvėms mergaitėms pina kasas, taip pristatydami ir savo šalį, ir save. Akį traukė ir į ilgą eilę išsirikiavę žmonės, norintys tapti donorais ir nemokamai duoti kraujo.
Smagiai savo veiklą pristatė Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai. Viktorinomis ir prizais už teisingus atsakymus į klausimus džiugino policija, ir linksmomis, ir sudėtingomis užduotimis stebino kariuomenė.
Veikė ir pramogų erdvė, kurioje buvo galima žaisti golfą, dalyvauti Vytaro Radzevičiaus surengtoje kelionėje per skonius, išbandyti jogą, pasivaržyti sportinėse rungtyse. Jaunimui ypač patraukli buvo muzikos erdvė.
Alsėdiškiai gimnazistai džiaugėsi galėję būti tos tūkstantinės minios Nemuno saloje dalimi. Mokykla tikisi, kad pavyks surengti „Laisvės piknike“ aptartą susitikimą su J. Jurkute ir kad gimnazija sėkmingai įsitrauks į vieną Vytauto Didžiojo universiteto projektą. Žinoma, svarbu ir tai, kad jauniems žmonėms ši išvyka paliko kuo geriausius, naujiems mokslo metams nuteikusius įspūdžius.