Vasaros sutiktuvės – sijonuotos

Jurgitos NAGLIENĖS nuotr.
„Šokio vizija“ prisijungė prie iniciatyvos „Sijonuota vasara“
Nebe pirmus metus pirmąjį vasaros savaitgalį rengiama iniciatyva „Sijonuota vasara“, sulaukė atgarsio ir Žemaičių Kalvarijoje. Čia veikiantis moterų kolektyvas „Šokio vizija“ vasaros pradžią pažymėjo kiek neįprastai – surengęs šokių vakarą gryname ore, vėjyje plaikstantis gėlėtoms suknelėms bei sijonams ir smagiai trypiant šokio ritmu.
Jurgitos NAGLIENĖS nuotr.
„Šokio vizija“ vienija visą būrį kalvariškių ir alsėdiškių, neabejingų šokiui

Nors „Šokio vizija“ gyvuoja nuo 2006 metų, prie iniciatyvos „Sijonuota vasara“ prisijungė pirmąmet. Kaip sakė kolektyvo vadovė Sandra Jazdauskienė, kvietimas visoje šalyje rengti tokias moteriškumo šventes jos dėmesį patraukė ir dėl to, kad šalyje dar neatšauktas karantinas, o rinktis, bendrauti ir judėti norisi. Tad geriausia išeitis dabar – susibūrimai gryname ore. O ir puoštis gėlėtais ilgais sijonais bei suknelėmis dabar, kai visa gamta žydi ir tarpsta, pats geriausias metas, todėl būtų nuodėmė praleisti tokią progą.

Prie bendruomenės pirties susirinkusios moterys, nukrovusios stalą pačių ruoštomis vaišėmis, laiko kalbomis negaišino. Vadovei įjungus muziką, visos suskubo į aikštelę kartoti per karantiną gal kiek primirštus šokių žingsnelius.

Vienam šokiui keičiant kitą, moterys stebėjosi, kad šokti gryname ore ir dar su žemę siekiančiais sijonais – kiek neįprasta, mat iki paskelbiant karantiną daugiausia repetuota Kultūros centro salėje. Be to, tiek repeticijoms, tiek pasirodymams kolektyvas neretai renkasi kelnes. O iniciatyva „Sijonuota vasara“ kviečia visas šalies daliosios lyties atstoves kelnes bent trumpam pamiršti, išlaisvinti ir sustiprinti savo vidinę eleganciją, laisvę ir moteriškumą

Ne ką mažiau svarbus kitas šios iniciatyvos tikslas – suburti moteris draugėn. Juk užklupus koronavirusui tokie susibūrimai dabar gerokai retesni. Kaip sakė S. Jazdauskienė, nors karantino reikalavimai vis laisvėja, o ir tuoj ruošiamasi jį visai atšaukti, kol kas neaišku, kas laukia tradicinių renginių ir švenčių.

Esą dar nenuspręsta, ar vyks kiekvieną vasarą rengiama Žemaičių Kalvarijos miestelio šventė ir kiti renginiai, kurių „Šokio vizija“ niekada nepraleisdavo. Tad kol dar laukiama jų organizatorių sprendimų, nelieka nieko kito, kaip pasibuvimus organizuoti pačioms. Jei tik yra noro, progų tam, kaip parodė kalvariškės ir alsėdiškės šokėjos, tikrai galima rasti.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.