Nubaustas girtas į tvenkinį mašina įskridęs kuliškis

Asociatyvi nuotrauka
Praėjusių metų lapkričio 30-osios popietė įsiminė 1977-aisiais gimusiam kuliškiui Sauliui Rusteikai. Bet ne kokiu geru darbu vyras pažymėjo paskutinę rudens dieną, o „drąsiu“ poelgiu, kai būdamas girtas sėdo prie vairo ir savo kelionę užbaigė... tvenkinyje. Už tai kuliškiui Plungės apylinkės teismo rūmuose buvo iškelta baudžiamoji byla, kuri baigta baudžiamuoju įsakymu. Pasivažinėjimas po Kulius gerokai įkaušus vyrui kainuos 2 500 eurų. Taip pat jam uždrausta dvejus metus vairuoti.

Vietoj parduotuvės – tvenkinys

Kaip jau minėta, nemalonumų S. Rusteika prisidarė pernai lapkričio 30-ąją, apie pirmą valandą dienos, kai prie vairo drįso sėsti būdamas visiškai girtas. Jam nustatytas 3,47 promilių girtumas. Tokios būklės, ko gero, nė vienas nesugebėtų tinkamai vairuoti. Taip nutiko ir kuliškiui, kuris galiausiai su mašina atsidūrė miestelyje esančiame tvenkinyje.
Vyras nuo pat pradžių kaltės neneigė ir tikino, jog dėl padaryto nusikaltimo labai gailisi. Prisimindamas įvykį jis pasakojo „Volkswagen Golf“, su kuriuo įskrido į vandens telkinį, nusipirkęs iš pažįstamo pora mėnesių iki nekaip pasibaigusios kelionės. Mašiną S. Rusteika laikęs savo gyvenamojo namo kieme. Ir lemtingą dieną automobilis ten stovėjo.
Kuliškis prisiminė dieną prieš „skrydį“ gėręs. Ir visai ne alaus, o degtinės. Esą išgėrė jos ne mažiau litro. O užsigerti pasirinko ne kompotą, bet alų – jo išpampė net du litrus. Tiek suvartojęs vyras iš išgertuvių grįžo namo ir užmigo.
Akis pramerkė tik kitądien. Nubudęs S. Rusteika sumanė nulėkti į parduotuvę, tad stvėrė raktelius, sėdo į automobilį ir išriedėjo iš kiemo.
Pasakojo, kad pravažiavus J. Tumo-Vaižganto bei Mostaičių gatvių sankryžą ir įukus į pastarąją gatvę mašina pasidarė nevaldoma. Viskas vyko žaibo greičio. Prisimena tik atsidūręs tvenkinyje. Kai iš jo kažkokiu būdu išsikapanojo ir išlipo į krantą, kuliškio jau laukė policijos pareigūnai. Anot S. Rusteikos, jie iškart pareikalavo pasitikrinti blaivumą. Pamena „įpūtęs“ daugiau nei 3 promiles.
Vėliau krante atsidūrė ir vyriškio mašina. Ji buvo nugabenta į saugomą aikštelę. Ten yra iki šiol, nes kuliškis neturi pinigų sumokėti už jos saugojimą.

Teisę vairuoti seniai praradęs

Įdomu tai, kad automobilį kuliškis nusipirko neturėdamas vairuotojo pažymėjimo. Pastarąjį jis yra praradęs daugiau nei prieš du dešimtmečius. Teisė vairuoti iš S. Rusteikos atimta už tai, kad vairavo būdamas neblaivus. Tiesa, per visą tą laiką vyras vairuotojo pažymėjimo nė karto nebandė atgauti. Matyt, visai gerai kelyje sekėsi ir be jo.
Svarbių detalių pareigūnams papasakojo apie įvykį pranešusi moteris. Ji ne tik parodė, kurioje vietoje nuskendęs automobilis, bet ir patikino, kad S. Rusteiką iš skęstančios mašinos ištraukė jos vyras. Moteris spėjo, kad nelaimėlis – neblaivus. Tą patvirtino į vietą atvažiavę pareigūnai ir patikrinę kuliškio, kuris juos pasitiko būdamas visiškai permirkęs, blaivumą.

Sulaukė baudos

Ši byla išnagrinėta rašytinio proceso tvarka ir, kaltinamajam prisipažinus, baigta teismo baudžiamuoju įsakymu. Atitinkamai sumažinta ir bausmė – vietoje 3 750 eurų baudos S. Rusteikai skirta pustrečio tūkstančio eurų bauda, kurią jis privalo sumokėti per du mėnesius.
Tuo pačiu baudžiamuoju įsakymu uždrausta dvejus metus vairuoti kelių transporto priemones. „Vokswagen Golf“ nuspręsta konfiskuoti ir perduoti valstybės nuosavybėn.
S. Rusteikai išaiškinta, kad, nesutikdamas su tokia bylos baigtimi, jis turi teisę reikalauti surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepateikus tokio prašymo, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.