Kaip išsirinkti tobulą darbo stalą?

Fotografijos autorius – Evaldas Lasys
Šiuolaikinėje rinkoje biuro baldų pasirinkimas – kaip niekada gausus. Pagrindiniai baldai, be kurių biuruose neišsiversime – tai darbo stalai ir ergonominės kėdės.
Fotografijos autorius – Evaldas Lasys

Dirbdami už tinkamo stalo darbus atliksite greičiau, išvengsite nugaros skausmo ir nuovargio. Kartais net nepagalvojame, kad paprastos smulkmenos, pavyzdžiui, visiškai mums nepritaikyti baldai gali trukdyti susikoncentruoti į darbą ir net sugadinti dieną. Tad, kai jau ateis metas rinktis naują darbo stalą, žinokite, į ką atkreipti dėmesį.

Visų pirma atsakykite į du paprastus klausimus:

  1. Ar pasirinktas darbo stalas atitiks jūsų darbo stilių ir poreikius?

  2. Ar naujojo biuro stalo paviršius pritaikytas prie darbo specifikos ir darbo aplinkos?

Darbo stalai ir veiklos specifika

  • Dažniausiai dirbate kompiuteriu. Pasirinkite stalą, specialiai skirtą darbui kompiuteriu. Jeigu darbo vietoje naudojatės stacionariu kompiuteriu, nebūtina rinktis stalo su atskiru skyriumi procesoriui laikyti. „Narbutas“ siūlo unikalų sprendimą: mobilius procesorių laikiklius su ratukais. Šalią šių sprendimų taip pat padedame išspręsti didelių kiekių laidų bei kabelių problemą, panaudodami specialius produktus, leidžiančius juos laikyti vienoje vietoje.

  • Darbas su popieriumi. Jei ant darbo stalo tenka piešti, braižyti ar projektuoti, rinkitės kuo didesnį baldą: ant jo tilps ne tik didelio formato popieriaus lapai, bet ir knygos bei dokumentai. Rekomenduojame papildomai įsigyti ir stalčių spinteles ar daiktadėžes, o jei biure laikote daug daiktų – ir spintas.

  • Darbas kompiuteriu, dokumentų analizė, susitikimai. Jei dirbate daugiafunkcį darbą, pasvarstykite kitas alternatyvas: šalia įsigyto darbo stalo puikiai tiktų papildomas kavos staliukas. Taip darbo metu galėtumėte naudotis ergonominiu baldu, o suplanuotus susitikimus perkelti į kiek mažiau formalią aplinką šalia mažesnio stalo.

  • Kintanti darbo vieta. Jei neturite nuolatinės darbo vietos, galite rinktis kompaktišką ar net sulankstomą darbo stalą.

Atsižvelkite ir į įpročius

Nesvarbu, ar ieškote darbo stalo sau, ar darbuotojams, įvertinkite savo/jų įpročius.

Jei darbuotojas yra kruopštus ir darbo vietoje nuolat viską susitvarko iki smulkmenų, jam puikiai užteks mažesnio darbo stalo, o kūrybingoms, standartus laužančioms asmenybėms verta paieškoti didesnio darbo stalo.

Laminatas – populiariausias pasirinkimas, o gal vis tik metaliniai darbo stalai?

Laminatas

Laminatas, dengtas melamino danga – vienas patvariausių ir geriausių pasirinkimų. „Narbutas“ gali pasiūlyti nuo baltų ir smėlio spalvos iki tamsių riešuto atspalvio laminato stalviršių.

Metaliniai darbo stalai

Nors metaliniai darbo stalai nėra stilingiausios išvaizdos, tačiau jie turi du esminius privalumus: tai kaina ir ilgas tarnavimo laikas. Kokybiški metaliniai stalai yra sunkūs, tad svoris – vienas esminių kriterijų, vertinant jų kokybę.

Mediena ir fanera – elegantiškas pasirinkimas

Mediniai ir faneros darbo stalai – prabangūs, elegantiški, subtilūs, tačiau netinkami grubiai, intensyviai eksploatacijai.

Darbo stalų kokybė ir ilgaamžiškumas

Darbo stalų kokybė paprastai įvertinama tikrinant stalčius: jei prikrauti stalčiai lengvai atsidaro ir užsidaro (sumontuota kokybiška furnitūra), o tarp stalčių nėra tarpelių, vadinasi, stalas yra kokybiškas. Tačiau tikrinti įsigyjamų baldų kokybę – ne įmonių vadovų ir darbuotojų funkcija. Jie tiesiog nori įsigyti funkcionalius ir daugybę metų be priekaištų tarnausiančius baldus.

Bendrą suvokimą apie stalo kokybę, ilgaamžiškumą ir tarnavimo laiką suteiks baldams taikoma garantija. Pavyzdžiui, visiems „Narbuto“ stalams suteikiama 5 m. garantija. Jei baldui taikoma trumpalaikė (iki 2 m.) arba apskritai nesuteikiama jokia garantija, tai rimtas signalas, kad gaminys yra nekokybiškas.

Vieni populiariausių „Narbuto“ gaminių – darbo stalai pagal užsakymą: kiekviena įmonė gali įsigyti labiausiai jos veiklos specifiką, patalpų suplanavimą ir kitus svarbius kriterijus atitinkančius baldus. Galvojant apie ergonomiką ir darbuotojų sveikatą patariama pasvarstyti ir apie galimybę įsigyti reguliuojamo aukščio stalus.

Kviečiame konsultuotis ar atvykti į „Narbuto“ salonus.